Про це заявляє агенція Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.
На зустріч з вашингтонською організацією Business Roundtable мають приїхати керівники компаній з усієї країни, зокрема очільники кредитних гігантів з Волл-стріт, повідомили співрозмовники, обізнані в цьому питанні.
Перемога Трампа на президентських виборах спочатку викликала хвилю оптимізму з боку лідерів банківського сектора, проте останнім часом ринки стали “менш впевненими” у підході американського президента, що було викликано митами та новими занепокоєннями щодо уповільнення економічного зростання.
Минулого тижня Трамп заявив, що може настати “період адаптації” після того, як мита набудуть чинності.
Головою Business Roundtable є СЕО транснаціональної корпорації Cisco Systems Inc. Чак Роббінс. Його колеги Джеймі Даймон (банківський холдинг JPMorgan Chase & Co.) та Джейн Фрейзер (фінансова корпорація Citigroup Inc.) є одними з керівників банків, що входять до ради директорів організації.
Як свідчать опитування економістів, проведені агентством Reuters, економічні ризики для США, Канади та Мексики зростають через хаотичне впровадження американських тарифів, що створило глибоку невизначеність для бізнесу та урядів.
Інфляційна загроза в США ще більше посилилася, змушуючи Федеральну резервну систему (ФРС) утримуватися від змін у монетарній політиці щонайменше на кілька місяців. Водночас ризики рецесії для економік США, Канади та Мексики також зростають.
Адміністрація президента США Дональда Трампа погрожувала запровадити 25% мита на імпорт товарів із сусідніх країн, а в четвер вдруге за шість тижнів тимчасово скасувала ці обмеження.
Через такі нестабільні рішення економістам стає майже неможливо прогнозувати майбутнє зростання ВВП, інфляцію та відсоткові ставки. Це також ускладнює оцінку майбутнього рішення Банку Канади щодо ставки, яке заплановане на 12 березня.
Коливання тарифної політики підірвали довіру інвесторів на Уолл-стріт — індекс S&P 500 втратив усі прибутки, накопичені з моменту переобрання Трампа у листопаді.
Економісти провідних банків та дослідницьких інститутів, які регулярно беруть участь в опитуваннях Reuters, охарактеризували ситуацію як “хаос”, висловлюючи розчарування через непередбачувану торговельну політику адміністрації Трампа.
Через невизначеність багато компаній відкладають витрати, що негативно впливає на економічне зростання, а іноді навіть спричиняє його скорочення.
Майже всі опитані економісти (70 із 74) вважають, що ризик рецесії в США, Канаді та Мексиці зріс, що свідчить про значне погіршення економічних перспектив у Північній Америці.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив у четвер, що запровадження тарифів у США матиме серйозні негативні наслідки для економік Канади та Мексики.
Через зростання невизначеності майже 70% економістів підвищили свій прогноз інфляції у США на 2025 рік у порівнянні з попереднім місяцем.
Крім того, 85% опитаних вважають, що ризик подальшого зростання цін у США суттєво збільшився.
Половина економістів (56 із 102) очікує, що ставка ФРС залишиться в межах 4,25%-4,50% до середини 2025 року. Інші 46 аналітиків прогнозують щонайменше одне зниження ставки в найближчому кварталі, хоча ще в лютому дві третини опитаних очікували на зниження.
Перспективи економіки Мексики залишаються невизначеними, попри останнє тимчасове скасування мит.