Про це він написав у колонці для The Guardian.

Єрмак наголошує, що саміт у Джидді буде вирішальним. Але не менш важливим є збереження європейської єдності для протидії російській агресії зараз і її стримування в майбутньому.

“Прибувши до Джидди, я відчуваю, що припинення війни, яку Російська Федерація веде проти моєї країни вже три роки, як ніколи близьке. Нещодавні переговори між Україною та її партнерами вселяють велику надію, що українці незабаром повернуться до мирного життя, яке вони мали до війни 2014 року або її масштабної ескалації з 2022 року.

Я вірю, що разом із сильним американським лідерством ми можемо досягти цієї мети. Перспектива миру змушує кожного українця відчувати вдячність, занепокоєння та рішучість. Вдячність за підтримку та довіру, отримані за останні роки, занепокоєння за майбутнє Європи та рішучість підтвердити демократичний і європейський вибір України. Більше за всіх ми хочемо завершення цієї війни, але мир має бути справедливим і стійким”, – йдеться у колонці.

Керівник ОП наголошує, що самого дипломатичного діалогу для припинення війни в Україні недостатньо.

“Потрібно виконати низку умов, щоб мир був тривалим. Необхідно політично та фінансово тиснути на Росію, щоб підвищити для неї ціну відновлення конфлікту. Україна має отримати надійні гарантії безпеки, Європа повинна посилити санкції проти Росії та контролювати заморожені російські активи, щоб підтримувати Україну. Минулотижнева сесія Європейської ради довела, що об’єднана Європа може самостійно забезпечувати свою безпеку.

Зміцнення стратегічної автономії Європи у сфері оборони, включно з гнучкістю у фінансуванні військових витрат, є важливим кроком. Спільне запозичення ЄС у розмірі до 150 млрд євро для оборонних потреб держав-членів і додаткові 20 млрд євро для України зміцнять оборонну архітектуру всього континенту. Сильний стримувальний фактор забезпечить, що будь-яке припинення вогню не стане паузою, яку Росія використає для переозброєння та нових нападів”, – вказує він.

Європа вже запровадила 16-й пакет санкцій, що вдарив по ключових секторах російської економіки. Цей економічний тиск має зберігатися. Строгіші санкції, вважає Єрмак, перекриють лазівки у фінансовій системі, не дозволяючи європейським компаніям і банкам опосередковано фінансувати війну.

Критично важливим є питання заморожених 300 млрд євро російських активів у західних фінансових установах. Ці кошти повинні залишатися під санкціями, а їхні прибутки мають спрямовуватися на підтримку відновлення України. Повернення цих коштів Росії після її агресії мало б катастрофічні наслідки.

“Ми високо цінуємо щедрість США та їхні зусилля заради миру в Україні. Але європейська єдність є не менш важливою. Лише спільними зусиллями ми зможемо побудувати безпекову архітектуру, яка гарантуватиме мир і процвітання для майбутніх поколінь. Сильна, безпечна та економічно стійка Європа – це наша спільна мета. А досягнення стійкого миру вимагає від Європи рішучих дій і готовності захищати власну безпеку, змушуючи Росію платити політичну та економічну ціну за агресію”, – підкреслив Єрмак.