Про це повідомляє Український інститут.

Проєкт є частиною колекції “Українські митці крізь віки”. Він присвячений мисткиням-шістдесятницям, серед яких Алла Горська, Галина Зубченко, Любов Панченко, Галина Севрук і Людмила Семикіна.

Ці художниці не лише брали активну участь у дисидентському русі, за що зазнали переслідувань, а й обстоювали феміністичні ідеали, борючись за права жінок у тогочасному суспільстві. Проєкт знайомить з біографією, творчим шляхом та роботами цих мисткинь.

Шістдесятництво — це літературно-мистецька та суспільно-політична течія, що виникла серед української інтелігенції наприкінці 1950-х – на початку 1970-х років. Вона зародилася в умовах короткочасного послаблення контролю радянської влади, відомого як “відлига”, і мала на меті захищати українську культуру та мову від русифікації.

“Підбадьорені так званою “хрущовською відлигою”, ці молоді митці та інтелектуали повставали насамперед через культуру. Незважаючи на ізоляцію СРСР, шістдесятники прагнули бути вільними у самовираженні, як і їхні колеги по той бік залізної завіси. Але в Україні це означало пряме зіткнення з таємною поліцією КДБ”, — йдеться в описі проєкту.

“Українські митці крізь віки” входить до ширшого проєкту “Україна поруч” (Ukraine is Here), який реалізується на платформі Google Arts & Culture у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Ініціатори сподіваються, що завдяки інтерактивним виставкам, 3D-моделям артефактів, відео- та аудіоматеріалам цей проєкт сприятиме збереженню та популяризації української культурної спадщини на міжнародному рівні.