Про це пише Variety.

21 березня у світовому прокаті стартував показ музичного фентезійного фільму “Білосніжка”, знятого Марком Веббом за сценарієм Ґрети Ґервіґ (режисерка “Барбі”) та Ерін Кресіди Вілсон. У США за перший вікенд фільм отримав $43 млн, а в глобальному прокаті — $87,3 мільйона.

Утім, це кінематографічне переосмислення класики Disney стало найменш успішним рімейком за показниками першого вікенду прокату. Наприклад, “Аладін” 2019 року, “Красуня і чудовисько” 2017 року та “Король Лев” 2019 року стали блокбастерами, зібравши у перший вікенд понад $100 млн, а загалом – мільярди доларів, а “Книга джунглів” 2016 року наблизилася до цієї позначки, отримавши $967 млн. Навіть не дуже успішний “Дамбо” 2019 року зібрав більше у перший вікенд у США — $45 мільйонів.

Чому фільм критикують

Рімейк оригінального мультфільму 1937 року став одним з найдорожчих проєктів року Disney. Проте ще до виходу на великі екрани фільм зіткнувся з критикою. Зокрема, Disney засудили за зображення сімох гномів у фільмі, критикували за зміни сюжету в майже 100-річній історії, а також за вибір на головну роль Рейчел Зеглер, яка наполовину колумбійка і наполовину полька. Окрім цього виникли суперечки через те, що Зеглер рекламувала фільм із хештегом free Palestine​​. Водночас ізраїльтянка Галь Ґадот, яка зіграла роль Злої Королеви, відверто висловлювала підтримку Ізраїлю в соціальних мережах. Ходили також чутки про неприязнь між акторками фільму Зеглер та Ґаль Ґадот.

Автори проєкту вирішили замінити легендарних персонажів за допомогою компʼютерної графіки на чарівних істот, тут теж полився гейт. Безпосередньо від менш відомих акторів з карликовістю, які були не проти зіграти у фільмі, але нібито в угоду зірки “Гри престолів” Пітеру Дінклейджу були позбавлені такої нагоди.

Чун Тан, актор і бодибілдер з карликовістю, заявив Daily Mail, що рішення використовувати комп’ютерну графіку — “абсолютно абсурдне і дискримінаційне в якомусь сенсі”.

The Guardian описує “Білосніжку” як “отруєне яблуко” Disney, що зіштовхнулося з проблемами ще на старті. На думку видання, проєкт опинився під тиском як бізнес-логіки студії, так і суспільного обурення.

А от Variety та Chicago Tribune назвали фільм одним з найкращих рімейків, а суперечки навколо нього – дрібницями. Вони похвалили лідерство героїні та зауважили, що історія кохання лишилася незмінною – замість казкового принца вона зустрічає благородного розбишаку.

У Hollywood Reporter кажуть, що картина не входить в топ найліпших, але впевнено займає місце у верхній частині рейтингу поряд із “Мулан”, “Красунею і Чудовиськом” та “Круеллою”.

Як результат, нова “Білосніжка” отримала рейтинг 2,3/10 на IMDb. І вже наступного дня його приховали.

Критики розкритикували фільм майже за все, крім акторської гри Рейчел Зеглер. Глядачі теж не в захваті — трейлери збирали масу дизлайків. Хоча глядачів підозрюють у рев’ю-бомбінгу, така низька оцінка збігається з думками критиків.

“Це фільм для покоління інстаграму і тіктоку, який можна прокрутити та забути”.

“Фільм був легким, веселим і мелодійним. Гноми дуже дивні — так, але я швидко до них звик. Крім того, зміг насолодитися Ґаль Ґадот у ролі королеви”.

“Білосніжка” — це втрачена можливість: візуально перевантажений і сюжетно незлагоджений фільм, який лише час від часу розкриває свій потенціал”.

“Яскрава та глянцева адаптація анімаційної класики. Попри галас, Рейчел Зеглер створює переконливий образ Білосніжки з сучасними акцентами, а Ґаль Ґадот вражає своєю роллю Злої Королеви. Навіть CGI-гноми вийшли непоганими”.