Про це міністр фінансів США Скотт Бессент заявив у середу.

Ми передали повністю підготовлений документ про економічне партнерство, який наразі розглядають українці, сподіваємось розпочати повноцінні обговорення та, можливо, навіть отримати підписи вже наступного тижня“, — сказав Бессент в інтерв’ю Fox News.

Депутат Верховної Ради Ярослав Железняк, який стверджує, що бачив проєкт угоди, вважає його жахливим для України.

Це вже не рамковий меморандум про наміри (який був до скандальної зустрічі в Овальному кабінеті). Це прям велика і дуже чітка угода. І вона не в нашу сторону“, – пояснив він.

З його слів, інвестиційним фондом керуватимуть п’ятеро людей, з яких троє – від США (із правом вето).

Йдеться вже про всі копалини: там і нафта, і газ. І нові, й наявні. На всій території України. Йдеться про видобуток і державними, і приватними компаніями. Гроші конвертуються одразу у валюту. Гроші фонду виводяться за кордон. Якщо раптом, через причину з нашого боку, щось не дійшло – доплачуємо. ️Внесок США – вже надана нам допомога з 2022 року“, – описав Железняк основні положення цього проєкту.

Кошти з фонду можуть бути реінвестовані або виведені як дивіденди за рішенням американської сторони, без обов’язкового погодження з українською стороною

Угода не передбачає “навіть натяку” на гарантії безпеки, додав він.

Железняк сказав, що це не фінальний текст, і наголосив: у такому вигляді Верховна Рада навряд чи його ратифікує.

Нагадаємо, американська сторона передала Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифікований у Верховній Раді. Він датований 23 березня і в ньому мова йде доступ США до всіх копалин по всій Україні, включно із поточними і майбутніми розробками.