США наполягають на контролі над усіма великими майбутніми інвестиціями в інфраструктуру та корисні копалини в Україні, потенційно отримуючи вето на будь-яку роль для інших союзників Києва та підриваючи його заявку на членство в Європейському Союзі.

Про це повідомляє Bloomberg.

Америка матиме «право першого вибору» на інвестиції та прибуток із «фонду реконструкції» (3 із 5 членів — США). Київ віддаватиме 50% доходів, США забиратимуть усе + 4% річних.

Україна не зможе рік пропонувати проєкти іншим і продавати ресурси «конкурентам» США, які також матимуть «право першої покупки».

Допомога з 2022 року — внесок США, який змусить Київ «заплатити» за неї.

По суті, це означатиме, що адміністрація Трампа змусить Україну оплатити всю військову та економічну підтримку США, надану з початку війни, перш ніж Київ отримає будь-який дохід із фонду партнерства.

Між обома сторонами тривають дискусії і остаточний проект може містити зміни до умов. Україна, швидше за все, відреагує на документ США власними поправками цього тижня, повідомила Bloomberg News людина, знайома з цим питанням.

Нагадаємо, американська сторона передала Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифікований у Верховній Раді. Він датований 23 березня і в ньому мова йде доступ США до всіх копалин по всій Україні, включно із поточними і майбутніми розробками.

Народний депутат України Ярослав Железняк назвав проєкт угоди “жахом”.