Як повідомляє німецьке видання BILD, наразі Україна отримала близько 1000 таких безпілотників.

Восени 2024 року стало відомо, що Німеччина планує передати Україні 4000 баражуючих боєприпасів. Згодом з’ясувалося, що йдеться саме про HF-1. А на початку 2025 року компанія Helsing оголосила про намір надати ще одну модель ‒ дрони HX-2, представлені лише наприкінці минулого року.

Оператори дронів розповідають, що HF-1 має тривалість польоту близько години та ефективно працює на відстані 45-50 км. Така дальність дозволяє вражати ворога навіть у районах, де той відчуває себе у відносній безпеці. За словами військових, ці дрони застосовують проти широкого спектра цілей ‒ від бронетехніки й засобів ППО до складів та логістичних об’єктів.

Це наша оптимальна відстань, і завдяки цьому дрону ми створюємо ворогу дуже неприємні сюрпризи“, ‒ зазначив один із бійців. Інший додав, що HF-1 оснащено системою донаведення, яка дає змогу зберігати захоплення цілі навіть у разі втрати відеозв’язку чи керування. У таких випадках безпілотник продовжує виконання місії автономно та уражає ціль.

Військові також наголошують на особливостях конструкції дрона ‒ його корпус виготовлено з фанери. Це робить апарат не лише дешевшим у виробництві, але й менш помітним для засобів радіоелектронної боротьби.

“Матеріал не є принциповим ‒ головне, щоб дрон літав. А деревина, завдяки своїй радіопрозорості, навіть поліпшує характеристики роботи на великих відстанях“, ‒ пояснили в ССО.

Попри успішне використання HF-1, військові підкреслюють потребу у ще більшій кількості дронів та операторів для забезпечення ефективної роботи на фронті.

Нагадаємо, що протягом березня Сили оборони уразили за допомогою БпЛА 77 000 російських цілей. Це на 10% більше, ніж у лютому.