Про це йдеться у тексті коаліційної угоди, опублікованому у середу, 9 квітня.
У документі сказано, що новий німецький уряд стоїть на боці України, яка захищає їхню «свободу та принципи міжнародного порядку, заснованого на правилах». Також вони прагнуть «справедливого миру, досягнутого спільно з Україною».
«Україна як сильна, демократична та суверенна держава, яка самостійно та з євроатлантичною перспективою визначає своє майбутнє, є важливою для нашої власної безпеки. Тому ми будемо значно зміцнювати та надійно продовжувати нашу військову, цивільну та політичну підтримку України разом з нашими партнерами», — сказано у повідомленні.
Також німецькі політики пообіцяли, що разом з міжнародними партнерами «будуть працювати в тісній співпраці над спільною стратегією для досягнення справжнього та стійкого миру, у якому Україна діятиме з позиції сили та на рівних умовах».
Вони уточнили, що Німеччина буде брати участь у відновленні України.
Крім цього, новостворений німецький уряд підтримує перспективу вступу України до НАТО та наполягає на створенні спеціального трибуналу через російські воєнні злочини в Україні.
Раніше повідомлялося, що у Німеччині партії, які підписали коаліційну угоду, хочуть призупинити возз’єднання сімей для людей зі статусом додаткового захисту на два роки, а також припинити всі федеральні програми прийому біженців.
8 квітня DW повідомило, що Німеччина призупинила прийом біженців у рамках програми ООН із переселення на тлі переговорів про коаліцію.
Також партії у документі констатують, що Росія є головною загрозою для Німеччини, підтверджують відданість коаліції НАТО та ЄС і зазначають, що першочергове значення мають стосунки із США. Також у документі натякається на плани встановити тісніші відносини з Францією і Польщу. Одним із найближчих партнерів також називають Велику Британію.
Коаліція обіцяє надавати всесторонню допомогу Україні та підтверджує довгострокову перспективу членства України в НАТО.
Раніше повідомлялося, що блок німецьких консервативних партій Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС) у середу, 9 квітня, домовився про створення урядової коаліції з Соціал-демократичної партією Німеччини (СДПН).