Як повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела.
За даними співрозмовників, підозрюваний підробив документи про отриманий ним науковий ступінь та тривалий час завдяки цьому отримував надбавки з держбюджету. Сигнал про ймовірність такого зловживання до антикорупційних органів надійшов від публічних активістів. Слідство у справі тривало близько восьми місяців.
Джерело зазначило, що Луганський не подавав свій диплом про науковий ступінь під час проходження спецперевірки.
Володимир Луганський був призначений на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із числа суддів у відставці у червні 2023 року.
Згідно з офіційною біографією, до призначення членом ВККС він проходив військову службу в бойовій частині на Донецькому напрямку.
Кар’єру в правовій галузі починав на посадах слідчого та прокурора у прокуратурі Луганської області. У 2008–2020 роках був суддею в Ленінському районному суді міста Луганська та Сєвєродонецькому міському суді Луганської області. Згодом вийшов у відставку.
З 2011 року Луганський також має науковий ступінь «Доктор філософії в галузі права».
Зауважимо, що згідно з існуючими нормами, доплату за наявність наукового ступеня встановлюють у відсотках до посадового окладу у розмірі: 15% – за науковий ступінь «доктор філософії» («кандидат наук»); 25% – за науковий ступінь «доктор наук».
Зазначимо, що з початку 2025 року правоохоронні органи, зокрема ДБР, активізували слідчі дії щодо ВККС та її членів. При цьому на членів ВККС намагаються вчинити тиск за схемою ексголови нині ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка (у 2019 році Вовк вимагав у правоохоронців натиснути на членів ВККС для того, аби вони погодились на певні рішення).
Вища кваліфікаційна комісія суддів України уже заявляла, що розцінює обшуки Державного бюро розслідувань у приміщенні комісії та в заступника голови Олексія Омеляна, як посягання на інституційну незалежність органу суддівського врядування. У комісії вважають, такі дії дестабілізують її роботи та перешкоджають у виконанні покладених завдань.