Про це сказала прокурорка під час засідання ВАКСу, зачитуючи матеріали слідства під час судових дебатів, повідомляє  hromadske.

За даними слідства, командир військової частини пояснив, що до нього зателефонував його знайомий та попросив взяти Насірова на військову службу. Пізніше його знайомий та Насіров привезли документи для прийняття на службу за мобілізацією.

«Після того командир військової частини повідомив Насірову, що його бригада виконує бойові завдання на межі бойового зіткнення у східному регіоні. І Насіров повідомив, що він буде спілкуватися з міністром оборони для подальшого переведення до іншої військової частини», — зачитала пояснення прокурорка.

Вона додала, що у слідства немає даних, що Насіров насправді до когось звертався щодо переведення.

Оновлено о 16:15: Насіров заперечив слова прокурорки, яка сказала, що він хотів перевестися з бойової бригади. За його словами, до війська він хотів піти ще у 2022 році. Про це Насіров сказав журналістам у суді, передає hromadske.

Він стверджує, що в матеріалах його справи є дані про те, що у квітні 2022 року він звертався до ТЦК і «проходив відповідні перевірки». Торік після звільнення з-під варти й цьогоріч він уже почав звертатися «за власним бажанням».

Чому він так і не мобілізувався три роки тому, Насіров не пояснив, як і слова про «власне бажання». Також він заперечив слова прокурорки про те, що він хотів перевестися в іншу частину, коли дізнався, що бригада, до якої його мобілізували, виконує бойові завдання на лінії зіткнення.

«Це абсурдно й безпідставно, [коли] пов’язують мобілізацію з будь-якими надуманими порушеннями […] Це зараз якась така штучно створена обставина навколо мобілізації, яка абсурдна просто. Вона деморалізує інших людей […]», — сказав ексголова ДФС.

Раніше стало відомо, що екскерівник ДФС Роман Насіров, якого звинувачують в отриманні хабаря, на етапі судових дебатів у його справі добровільно мобілізувався до лав ЗСУ. Його захисники подали клопотання про зупинку кримінального провадження.

За даними «Укрінформу», його призначили на посаду сапера з окладом у 2640 гривень.

Після суспільного резонансу командир 101 окремої бригади охорони Генерального штабу імені полковника Геннадія Воробйова, до якої хотів долучитися Насіров, визнав наказ про його призов протиправним та скасував його.

За версією слідства, Роман Насіров отримав понад 722 мільйони гривень хабаря, за що мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у понад 3,2 млрд гривень. Слідство не називає імен, однак, за даними ЗМІ, ідеться про олігарха Олега Бахматюка, який є власником UkrLandFarming.

У листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на почергові виплати податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на два мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

У травні 2024 року за Насірова внесли заставу сумою 55 000 592 гривні, і він вийшов із-під варти, де перебував з 31 жовтня 2022 року.