Про це йдеться у пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

В ресторані “Веселка”, який відкрили українські діаспоряни в 1954 році, Лієв Шрайбер і Євген Гудзь зібрались разом, щоб спекти великодню паску. Борошно для неї зробили із зерна, зібраного з полів, які раніше були заміновані та перебували в окупації на Харківщині.

“Україна є житницею світу. До війни Україна була одним із провідних постачальників борошна у світі, експортуючи його в майже 60 країн. І якщо вони не можуть виробляти це борошно, це перестає бути проблемою лише для України”, — зазначив Лієв Шрайбер.

Саме тому, за його словами, United24 вирішила розпочати збір коштів саме на розмінування.

Подія відбулася за підтримки Мінекономіки, Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Soul of Soil 2.0, що займається проблематикою замінованих територій та демонструє цінність виготовлення хліба в Україні.

За останніми даними потенційно замінованими вважають 139 000 км² української землі, що підкреслює важливість гуманітарного розмінування в Україні. Станом на 4 квітня за даними прем’єра Дениса Шмигаля уже розміновано понад 35 000 км² наших територій. Напрямом гуманітарного розмінування також займається благодійна платформа United24.

Нещодавно у столиці відбувся майстер-клас із випікання пасок у межах проєкту «Soul of Soil 2.0» (у перекладі з англійської «Душа землі»). Борошно для пасок змололи у Миколаєві з пшениці, яку виростили на звільнених та розмінованих полях Херсонщини та Миколаївщини.