Про це йдеться у публікації Politico.
Трамп раніше казав, що очікує на угоду з Пекіном щодо стрімкого зростання тарифів “протягом наступних трьох-чотирьох тижнів”.
Як зазначає видання, наразі це виглядає малоймовірним.
Американський президент наполягає на переговорах віч-на-віч з Сі Цзіньпіном – і це стримує інші дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення загострення торгової війни.
За словами двох колишніх високопосадовців Державного департаменту та представника промисловості, Трамп не уповноважуватиме делегатів Білого дому взаємодіяти з китайськими офіційними особами в Пекіні щодо розрядки.
Крім того, Сенат ще не затвердив посла в Китаї, Трамп не призначив нікого іншого для ведення переговорів з Пекіном, а Білий дім не звертався до китайського посольства, щоб розпочати переговори.
Відсутність будь-якої суттєвої роз’яснювальної роботи заморозила значущі комунікації між двома країнами і поставила під загрозу ймовірність швидкого розв’язання проблеми, йдеться у матеріалі.
Видання зазначає, що окрім особистих переговорів лідерів є ще один спосіб врегулювати суперечності: досягти домовленості через неофіційних спецпосланців.
Такі особи, які мають довіру як США, так і Китаю, як Вашингтона, можуть закласти основу для домовленості. Їхній неофіційний статус забезпечить урядовцям певну гнучкість і відвертість у переговорах із китайською владою, що може допомогти прискорити торговельні переговори перед зустріччю вищих офіційних осіб.
Пекін, ймовірно, з обережністю ставиться до вимог Трампа про розмову з Сі, оскільки китайський лідер може втратити перевагу – особливо якщо Трамп перетворить зустріч на публічне видовище, припускає видання.
Китайський уряд натомість хоче призначення “відповідальної особи” в адміністрації, яка зможе розпочати переговори про припинення тарифної війни.
Зокрема, як стало відомо, Пекін призначив Лі Ченгана, колишнього помічника міністра торгівлі, новим представником Китаю з міжнародної торгівлі, що може свідчити про те, що китайська сторона чекає, коли Трамп призначить свого посланця.
Нагадаємо, що Китай з лютого припинив імпортскрапленого природного газу зі США, водночас збільшивши закупівлі з Росії.