Про це пише The Washington Post.
“Система ECAS використовується для зберігання записів про іммігрантів, які взаємодіяли з імміграційною системою США, із зазначенням їхніх імен, адрес, попередніх свідчень у імміграційному суді та будь-якої історії взаємодії з правоохоронними органами, серед іншого“, – йдеться в матеріалі.
На сайті Мін’юсту США зазначено, що система ECAS забезпечує повне ведення імміграційних справ – від початку до завершення, зберігаючи всі пов’язані документи в електронному вигляді.
За даними The Washington Post, близько шести радників з DOGE, які працюють у Міністерстві юстиції, минулої п’ятниці отримали дозвіл від керівництва відомства на доступ до ECAS.
Попри це, речник міністерства відмовився коментувати ситуацію, і видання не змогло з’ясувати, чи справді доступ був наданий, та з якою метою його запитували.
Старша юристка Національного імміграційного правового центру Лінн Даміано Пірсон висловила стурбованість тим, що спроби DOGE отримати доступ до збережених даних можуть порушити право на конфіденційність як у громадян США, так і в іноземців.
Особливу тривогу, за її словами, викликає доступ до конфіденційної інформації в системі ECAS, яка зазвичай призначена виключно для самих іммігрантів або їхніх уповноважених адвокатів.
Нагадаємо, що співробітник з кібербезпеки Національної ради США з трудових відносин звинуватив працівників Департаменту ефективності уряду DOGE, яким керує Ілон Маск, у витоку даних. Після того, як працівники DOGE отримали доступ до бази даних Нацради, до неї доєднувався користувач з російського IP.