Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтервʼю бразильському виданню O Globo.
Серед російських вимог — міжнародне визнання всіх окупованих Росією українських регіонів і «демілітаризація» України. Напередодні Лавров відкинув пропозицію про передачу США та Україні контролю над Запорізькою атомною електростанцією. Ці заяви суперечать оприлюдненому раніше плану адміністрації Дональда Трампа.
Умови Москви:
- Україна не стає членом НАТО, статус країни — нейтральний і позаблоковий;
- міжнародне визнання «російської приналежності Криму, Севастополя, «ДНР», «ЛНР», Херсонщини та Запоріжжя», тобто визнання всіх окупованих Росією українських регіонів;
- «демілітаризація» і «денацифікація» України;
- скасування санкцій і повернення заморожених російських активів;
- «подолання наслідків правління неонацистського режиму в Києві, який сформувався внаслідок путчу в лютому 2014 року», який нібито «винищив усе російське» в Україні — мову, медіа, культуру, традиції та «канонічне православʼя».
Тобто принаймні кілька пунктів з озвучених Лавровим не відповідають пропозиції американської адміністрації, яку США представили на переговорах у Парижі. Зокрема, Вашингтон пропонував юридично визнати Крим і фактично визнати контроль Росії над Луганською областю і частинами Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
Крім того, Лавров висуває вимогу про «демілітаризацію» України. Ймовірно, під цим пунктом мається на увазі обмеження розмірів української армії та української оборонної промисловості. «Демілітаризація» України — це один з основних наративів російської пропаганди, якими Кремль виправдовував повномасштабне вторгнення.
Однак у плані Трампа обмежень української армії немає. Ба більше, у Вашингтоні вважають, що Київ має зберегти сильну армію та оборонну промисловість У плані Трампа також немає обмежень на використання західних військових як гарантів миру в Україні. Таку можливість зараз обговорює Європа.
Також Росія конкретизує свої побажання в рамках «денацифікації», висуваючи вимогу про скасування деяких українських законів, які нібито направлені на «знищення російської культури в Україні» — зокрема законів про українську мову та заборону діяльності повʼязаних із Росією церков. Такого пункту також немає в плані Трампа.
В опублікованому напередодні інтервʼю CBS Лавров відкинув ще одну пропозицію США: про відновлення контролю України над Запорізькою АЕС через контроль і управління станцією США. Лавров говорив, що Запорізькою АЕС керує «Росатом», і зазначив, що «не думає, що можливі будь-які зміни».