Про це пише Reuters.

Східноафриканська країна оголосила про останній спалах 30 січня після смерті чоловіка-медсестри, у якого було виявлено вірус.

«Хороші новини! Поточний спалах вірусної хвороби Ебола офіційно завершився», – йдеться в повідомленні міністерства охорони здоров’я на платформі «X».

У повідомленні також ідеться, що закінчення спалаху було оголошено за 42 дні «без нових випадків із моменту виписки останнього підтвердженого пацієнта».

У повідомленні міністерства не наводиться остання інформація про загальну кількість випадків, зареєстрованих під час спалаху.

На початку березня, коли міністерство востаннє повідомляло про кількість хворих, воно заявило, що було зареєстровано щонайменше десять випадків захворювання і два випадки смерті.

Інфекції Ебола часто зустрічаються в Уганді, де багато тропічних лісів, які є природним резервуаром для вірусу.

Останній спалах, спричинений суданським штамом вірусу, проти якого немає затвердженої вакцини, став дев’ятим за рахунком в Уганді відтоді, як 2000 року в країні було зареєстровано перший випадок зараження.

Уганда також є сусідом Демократичної Республіки Конго, де зареєстровано понад десяток спалахів, зокрема один у 2018-2020 роках, що забрав життя майже 2 300 осіб.

Спалах почався в Кампалі, велелюдному місті з населенням близько чотирьох мільйонів осіб, яке також є перехрестям маршрутів, що ведуть до східної частини Конго, Кенії, Руанди та Південного Судану.

Хоча спалахи захворювання трапляються часто, експерти в галузі охорони здоров’я кажуть, що країні вдається використовувати свій багаторічний досвід боротьби з хворобою і відносно швидко брати їх під контроль.

Ебола передається під час контакту з інфікованими біологічними рідинами та тканинами. Симптоми включають головний біль, блювоту з кров’ю, болі в м’язах і кровотечі.