Про це свідчать дані Bloomberg Intelligence.

Середнє зростання прибутків компаній з індексу MSCI Europe наразі становить 3,8%, хоча перед початком звітного сезону очікувалося падіння на 1,4%. Також перевищено прогнози щодо зростання виторгу.

Фінансові результати за перший квартал виглядають міцними, прибуток на акцію зростає, але зростання виторгу — стримане“, — зазначили аналітики Barclays Plc Маджеш Кумар Чандрасекаран та Еммануель Коу. Водночас вони додають, що “прогнози компаній слабкі, а інвестиційні настрої обережні через тарифи”, особливо в таких галузях, як сировина, споживчі товари, промисловість і комунальні послуги.

Поки що інвестори обирають оптимістичний погляд на ситуацію. На тлі ознак можливого послаблення торгових напружень індекс Stoxx Europe 600 у п’ятницю зріс дев’ятий день поспіль і відновився до рівнів, що передували новинам про тарифи.

Найкраще перевищили очікування компанії фармацевтичного, банківського та технологічного секторів — ті самі, що були лідерами й у четвертому кварталі. Захисні сектори (наприклад, охорона здоров’я та комунальні послуги) показують кращу динаміку, ніж циклічні. Їх підтримують також фінансові й технологічні компанії.

Банки регіону відзвітували про прибутки, що перевищили очікування, й підтвердили прогнози на рік.

Сектори, схильні до впливу тарифів — судноплавство, розкішні бренди, автовиробники — продемонстрували слабші результати. Сектор споживчих товарів преміумкласу показав падіння прибутку на 17% при очікуваному зниженні на 11%.

Кілька автоконцернів, зокрема Stellantis NV, Porsche AG і Mercedes-Benz Group AG, скоротили або скасували прогнози через торгову війну. Попит знижується, маржинальність падає, а нові мита США поглиблюють проблеми, вважає стратег Bloomberg Intelligence Кайді Менг.

Промисловий сектор — зокрема такі гравці, як судноплавний гігант Maersk, виробник двигунів Airbus SE і ліфтів Kone Oyj — також розчарував: зростання прибутку на акцію склало 6,5% проти очікуваних 8%.

Нагадаємо, що головний перемовник Японії висловив сподівання досягти торгівельної угоди зі США в червні, хоча ЗМІ повідомляють про розбіжності між сторонами щодо ключового питання — експорту японських автомобілів.