Про це розповіли на брифінгу вранці 8 травня керівники Мінекономіки України.

Міністерка Юлія Свириденко розповіла, що після ратифікації угоди про створення фонду з’являться ще два договори: Угода про обмежене партнерство й Угода, яка визначає принципи функціонування фонду.

Ці нові угоди будуть не міжурядового рівня (тому ратифікація більше не знадобиться), а комерційного характеру між двома юридичними особами: Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (DFC) та українською Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП).

Американська сторона налаштована на швидку фіналізацію всіх угод – протягом тижнів, а не місяців.

Ми сподіваємося, що фонд повноцінно запрацює впродовж кількох тижнів“, – сказала Свириденко.

Міністерка розповіла, що створення фонду не змінює процедуру отримання ліцензій на видобування корисних копалин – вони будуть надаватися на конкурсних засадах.

За її словами, обговорювана угода впливає лише на механізм пошуку фінансування та реалізації готової продукції, а не на процес видачі ліцензій чи діяльність компаній-видобувників.

Якщо компанія, що отримала ліцензію, потребує додаткового фінансування для реалізації проєкту, вона може звернутися до фонду. Сам фонд безпосередньо не займатиметься видобутком, не братиме участі в приватизації чи угодах про розподіл продукції.

Якщо фонд відмовить у фінансуванні, компанія може звернутися до інших інвесторів, але умови для них не можуть бути суттєво кращими, ніж ті, що пропонувалися фонду.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки будуть першими отримувати інформацію про інвестиційні можливості, пов’язані з новими ліцензіями та родовищами в Україні, завдяки угоді про надра.