Про це повідомляє Delfi.
За вихід із конвенції проголосували 107 депутатів, утрималися троє, проти не виступив ніхто. Для виходу Литви з конвенції потрібно було схвалення щонайменше 85 депутатів.
Вихід із конвенції набере чинності через шість місяців після ухвалення рішення.
Конвенцію про заборону протипіхотних мін, або Оттавський договір, 1997 року підписали 164 країни. Держави-учасниці зобов’язалися ніколи не застосовувати, не розробляти, не виробляти і не передавати протипіхотні міни, а також знищити всі запаси, що є у них. До договору не приєдналися Росія, США, Китай, Індія та Пакистан.
У березні міністри оборони Латвії, Литви, Естонії та Польщі рекомендували владі своїх країн вийти з конвенції. Вони наголошували на тому, що ситуація з безпекою в регіоні «суттєво погіршилася», а військові загрози країнам НАТО, що межують з Росією та Білоруссю, «значно зросли». Латвія, Литва та Естонія ще на початку 2024 року припускали, що можуть вийти з договору, щоб зміцнити свою оборону перед потенційною російською агресією. У результаті країни вирішили збільшити запаси протипіхотних мін, а також інших менш небезпечних для мирних жителів коштів.