Про це пише Reuters з посиланням на заяву лідера Китаю.
У спільній заяві після переговорів лідери Китаю і Росії зазначили, що конфлікт в Україні може бути врегульований “лише шляхом усунення його першопричин”. Це формулювання чітко повторює ключові меседжі російської пропаганди, якими Кремль виправдовує розв’язання повномасштабної війни – зокрема, “загрозу розширення НАТО”, “дискримінацію російськомовних”, а також утиски російської мови, культури й ЗМІ в Україні.
“Участь Сі, а також спільна заява, яка узгоджує позицію Китаю з російським баченням конфлікту – надає Путіну важливу підтримку на тлі тиску з боку США з вимогою припинити війну“, – йдеться в матеріалі.
Сі також заявив, що Росія й Китай повинні бути “справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань”.
Крім того, Сі та Путін пообіцяли посилити координацію в усіх сферах, зокрема у військовій, і “рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування” Китаю й Росії. Лідери також засвідчили намір особисто контролювати ключові напрями співпраці та добиватися зростання обсягів торгівлі й інвестицій до 2030 року.
Сі та Путін зустрічалися десятки разів і підписали “безмежне партнерство” у лютому 2022 року – менш ніж за три тижні до того, як Путін направив свої війська в Україну. Китай є найбільшим торговельним партнером Росії і надав Москві економічну підтримку, яка допомогла їй впоратися із західними санкціями.
Раніше президент США дав ствердну відповідьна запитання журналіста у Білому домі про те, чи попросить він Китай про допомогу у врегулюванні в Україні.