Про це повідомляє CNN Brasil.
Лула заявив, що його присутність на параді не суперечить політиці Бразилії щодо війни РФ проти України і наголосив на важливості збереження діалогу.
За його словами, поїздка «була частиною зусиль зі зміцнення багатосторонніх відносин» і «спробою виступити посередником» у мирних переговорах між Росією та Україною.
Лула також додав, що позиція Бразилії щодо війни залишається незмінною, тобто країна «виступає за мир».
«Незалежно від того, чи приїхав я сюди, чи я поїхав до Китаю, чи я поїхав до Аргентини, чи я поїхав у будь-яку іншу країну, наша позиція залишається незмінною щодо того, що ми думаємо про війну в Україні: ми хочемо миру», — заявив Лула на пресконференції перед від’їздом до Китаю.
Він додав, що його поїздка до Росії мала на меті «наголосити на захисті багатосторонності» та «відкидання протекціонізму на міжнародній арені».
9 травня в Москві були присутні лідери близько 29 країн, зокрема президент Сербії Александр Вучич, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, диктатор Білорусі Олександр Лукашенко та інші.
Російський диктатор Володимир Путін виступив на параді з промовою, згадавши битви за Одесу і Севастополь, учасників «СВО» і цинічно заявивши, що РФ «залишиться незламною перепоною для поборників нацизму, русофобії та антисемітизму».
В Україні, країнах ЄС і США День перемоги над нацизмом відзначають 8 травня, коли набула чинності капітуляція нацистської Німеччини у Другій світовій війні. 9 травня в Україні відзначають День Європи на знак миру і єдності.