Про це повідомила пресслужба реєстру.

Таку заяву можуть подати власники нежитлового нерухомого майна. Її приймають на відшкодування вартості знищеного майна або вартості ремонту чи відновлення пошкодженого майна.

Щоб отримати послугу, потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, заповнити заяву, підтвердити заповнені дані або додати інформацію про: тип обʼєкта, право власності, обставини пошкодження, докази пошкоджень і вартість збитків, суму компенсації. Далі також треба електронний підпис.

Згодом Реєстр збитків перевірить заяву і внесе до Реєстру. Після створення компенсаційного механізму заяву разом із доказами передадуть майбутній комісії для розгляду та ухвалення рішення про виплату компенсації.

Статус заяви та повідомлення про перебіг розгляду можна переглядати в кабінет громадянина в розділі «Зверніть увагу» та в електронній пошті.

Реєстр пошкодженого та знищеного майна запрацював в Україні ще у 2022 році. Якщо люди користувалися програмою «єВідновлення», інформація про завдану шкоду записана в цьому реєстрі, а люди мають акт комісійного обстеження пошкоджень від місцевої влади. Як розповідав виконавчий директор Міжнародного реєстру збитків Маркіян Ключковський, на перших етапах програми інформацію вирішили брати саме з реєстру від держави.

Крім того, у квітні 2024 року запустили Міжнародний реєстр збитків. Його створили 17 травня 2023 року, угоду підписали понад 40 держав-членів Ради Європи, а також США, Японія та Канада.

Країни мають створити Компенсаційну комісію, яка вивчатиме всі заяви й оцінюватиме реальну суму збитків. На третьому етапі РФ має виплатити компенсації.