Про це повідомили кореспондентам «Суспільного» у Бердянській міській військовій адміністрації (МВА).
Морське родовище, розташоване за 40 кілометрів від тимчасово окупованого Бердянська, було відкрите ще у 1977 році, але досі не освоєне, розповіла виконувачка обов’язків начальника відділу комунікацій Бердянської МВА Ксенія Клещенко.
«Окупаційна влада заявила про промислові запаси газу в Азовському морі, посилаючись на радянські архіви, де зазначено 22 нафтогазові структури, зокрема Морське (знаходиться в консервації). Необхідно провести його дорозвідку та промислово-дослідну експлуатацію», — зазначила вона.
Ще два родовища, які згадують окупанти, — Північно-Казантипське та Східно-Казантипське.
«Також наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років, за часів незалежної України було виявлено Північно- та Східно-Казантипське родовище. Вони також знаходяться в акваторії Азовського моря, проте видобуток звідти, наскільки нам наразі відомо, не проводився. Українська компанія «Чорноморнафтогаз» розвідувала Північно-Казантипське та Стрілкове родовища, але після анексії Криму у 2014 році Росія захопила її активи на шельфі», — каже Ксенія Клещенко.
Загалом «Роснадра» повідомили про 22 родовища газу в Азовському морі, які вважають перспективними для розвідки.
Бердянська МВА зауважує, що окупація півдня Запорізької області, ймовірно, пов’язана з бажанням контролювати корисні копалини, зокрема газ.
«Важливо розуміти, що всі „плани“ окупантів зосереджені на власному збагаченні та збагаченні РФ, проте аж ніяк не на добробуті жителів окупованих територій. Поки жителі Бердянська потерпають від регулярних відключень водопостачання та електроенергії, окупанти будують грандіозні плани нового етапу з експлуатації ресурсів регіону», — додала Клещенко.
У Бердянській МВА переконані, що початок розвідки газових родовищ в Азовському морі негативно вплине на екологію через невелику глибину моря — всього 14 метрів. Ці роботи окупанти планують розпочати у період 2026–2030 років.