Про це пише Le Monde.
У суботу, 17 травня, стокгольмський сервіс відстеження авіації Flightradar24 повідомив, що американський стратегічний розвідувальний безпілотник RQ-4B Global Hawk здійснив новий політ у Чорноморському регіоні.
Дані свідчать, що безпілотний літальний апарат із позивним «Forte10» вилетів з військово-морської авіабази НАТО Сіґонелла на Сицилії і провів розвідку поблизу румунського узбережжя на висоті близько 15 500 метрів приблизно за 130 кілометрів від Криму.
Розвідувальний безпілотник RQ-4 Global Hawk під час виконання невійськової картографічної місії в березні 2007 року. Фото: Р. Запка Повітряні сили США / Wikipedia
RQ-4B Global Hawk виробництва компанії Northrop Grumman – найбільший у світі серійний безпілотний літальний апарат (БПЛА). Він має розмах крил майже 40 метрів і може залишатися в повітрі понад 30 годин.
Він оснащений високотехнологічним обладнанням для спостереження, яке включає радари з синтезованою апертурою, електрооптичні та інфрачервоні датчики і здатне збирати в режимі реального часу інформацію про діяльність протиповітряної оборони, пересування військових літаків і кораблів. Щодня він може обстежувати територію площею 100 000 км² – територію розміром з Ісландію.
Військові аналітики вважають, що ця місія Global Hawk у Чорному морі – перша з червня минулого року – може сигналізувати зміну в поглядах США на непоступливість Росії, оскільки політ відбувся одразу після російсько-українських переговорів у Стамбулі 16 травня за посередництва Туреччини, які всі визнали провальними.
Перша за понад три роки пряма двостороння зустріч між Москвою та Києвом тривала менше двох годин і завершилася єдиною домовленістю – про обмін військовополоненими у форматі 1 000 х 1 000.
Погрози Росії продовжувати війну «до нескінченності», якщо Україна не погодиться з її вимогами віддати всю територію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, визнати анексію Криму, прийняти позаблоковий статус і відмовитися від розміщення іноземних військових баз на своїй території, виявилися для київської делегації занадто сильним ударом, щоб його проковтнути.
Як наслідок, за повідомленням Financial Times, спеціальний посланець президента США Стівен Віткофф скасував свій візит до Росії, а прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер повторив заклики посилити санкційний тиск на Москву і розширити військову допомогу Україні.
Також у суботу, після провалу мирних переговорів, Росія запустила найбільшу кількість дронів – 273 – на центральну частину Київської області та Дніпропетровську і Донецьку області, що, за даними Повітряних сил ЗСУ, призвело до кількох жертв серед цивільного населення та значних руйнувань,