Про це повідомив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка під час конференції “Торгові війни: мистецтво захисту” у Києві, передає Інтерфакс-Україна.
Україна зацікавлена в такій угоді попри те, що США не є найбільшим торговельним партнером України.
«Нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є з Великою Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. Нам потрібні ще США і Японія», — зазначив Качка.
Він пояснив, що дедалі більше виробників будують свою стратегію продажу за кордоном на ринках, які є найбагатшими та більш розвиненими, з більшими вимогами до якості, що, відповідно, створює більшу додану вартість і більшу прибутковість.
«І тому з цієї перспективи для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до США і мати відповідну угоду про вільну торгівлю», — пояснив торгпред.
На його думку, контекст створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (більш відомий як угода про корисні копалини) створює підстави для можливості укладання угоди про вільну торгівлю з США.
«Думаю, що для США це може стати цікавим, але не будемо забігати наперед, а ми тільки десь на перших кроках в цьому напрямку», — сказав Качка.
Додамо, у 2023 році прем’єр-міністр сказав, що Україна розраховує на створення прогресивної зони вільної торгівлі зі США за принципом “можна все, що не заборонено”. Такий договір не регулює, що дозволено, а навпаки – виписує виключення з повної свободи торгівлі.
Україна імпортує зі США продукції на $3,4 мільярда в рік.
На початку квітня заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка сказав, що Україна готова обнулити мита на цю продукцію і буде говорити про це з адміністрацією США “за першої-ліпшої нагоди”.
Український експорт до США у 2024 році становив $874 млн, з яких найбільша частка припала на чавун ($363 мільйони) та труби ($112 мільйонів). З початку квітня на всі українські товари у США діє універсальне мито 10% (на сталь і сталеві вироби – 25%).