Про це розповів голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, в цю кількість входять і громади, що розташовані на тимчасово окупованих територіях. На підконтрольній Україні території діє близько 8 тисяч громад УПЦ МП — майже така ж кількість, як і громад Православної церкви України (ПЦУ).

Після отримання томосу про автокефалію ПЦУ понад 1900 громад вирішили приєднатися до новоствореної церкви. Найбільше переходів відбулося у Волинській, Київській та Хмельницькій областях.

Єленський також зазначив, що процес переходу громад до ПЦУ залишається складним у таких регіонах, як Дніпропетровська область, Одещина, Донеччина та Херсонщина.

«Але ж зрозуміло. Бо там, де ведуться активні бойові дії, не до переходів», — пояснив чиновник.

Нагадаємо, що 5 січня 2019 року Вселенський патріархат офіційно надав томос про автокефалію Православної церкви України. Це стало важливою подією для українського релігійного життя, оскільки сприяло формуванню незалежної від Москви православної структури.

У серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила Закон №3894-ІХ «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», який фактично забороняє діяльність релігійних організацій, що мають зв’язок із Російською православною церквою.

Термін для добровільного виходу громад з УПЦ МП збігає 20 травня 2025 року.