Про це повідомило агентство AFP у вівторок, 20 травня, посилаючись на високопоставленого пакистанського чиновника з питань безпеки, пише медіа CNA.
«Війська будуть відведені на доконфліктні позиції до кінця травня», — зазначив чиновник, який говорив на умовах анонімності.
Він зазначив, що обидві країни домовилися про поетапне виведення додаткових військ і озброєнь, розміщених переважно на кордоні в Кашмірі, відомому як «лінія контролю».
12 травня керівники військових операцій Індії та Пакистану провели перший раунд переговорів після припинення вогню. NDTV писав, що під час перемовин обговорювалось продовження зобов’язань сторін не вести вогонь та не ініціювати ворожі дії проти одна одної. Також сторони домовились, що кожна з них розгляне негайні заходи для скорочення військ уздовж кордонів та в передових районах.
Нагадаємо, у ніч проти 7 травня Індія оголосила про початок військової операції Синдур проти Пакистану. 12 травня індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді звернувся до нації й заявив, що військова операція в межах конфлікту з Пакистаном «поставлена на паузу».
Як Індія, так і Пакистан є ядерними державами. Протистояння між ними точиться десятиліттями. В 1947 році Велика Британія оголосила про незалежність своєї колонії — Британської Індії. Територію поділили на дві держави — індуїстську Індію і мусульманський Пакистан. Спірні території, зокрема князівство Джамму і Кашмір, були зрештою поділені між Індією, Пакистаном і Китаєм, але і через майже 80 років за контроль над цією територією точиться боротьба.