Про це свідчить повідомлення Radio Zet.
Декларація була ініційована ультраправим та антиукраїнським політиком Славоміром Менценом.
Рафал Тшасковський, як і підтримуваний опозиційною партією “ПіС” Кароль Навроцький, прийняв запрошення лідера антиукраїнської “Конфедерації” Менцена на розмову, під час якої той запитував про ставлення до основних пунктів його власної програми. Таких пунктів всього вісім.
Тшасковський та Навроцький зійдуться у другому турі президентських виборів 1 червня.
Одним із пунктів декларації Менцена є обіцянка, що кандидат, якщо стане президентом, не підпише закон про ратифікацію вступу України до НАТО. Коментуючи цей пункт, який є п’ятим у декларації, Тшасковський сказав, що не може погодитись із Менценом.
“Якщо не буде гарантій безпеки, Путін озброїться і піде далі. Польща повинна прагнути до прийняття України до НАТО“, – сказав він.
На його слова негайно відреагував Менцен: “Якщо Путін може напасти на Польщу, незважаючи на те, що вона є членом НАТО, то він може напасти і на Україну в НАТО”, – заявив він. Тшасковський відповів, що категорично не згоден: “Я дуже добре знаю Путіна і уважно за ним спостерігаю. Він розуміє тільки мову сили“.
Далі Менцен заявив, що “всі знають, що Україна має неврегульовані кордони”. “До того ж США навіть за президентства Байдена не погоджувалися на вступ України до НАТО. Чому Польща повинна прагнути до чогось неможливого?” – допитувався лідер “Конфедерації”.
“Я не сказав, що це буде легкий процес. Польща повинна прагнути до прийняття України до НАТО. Тільки тоді ми будемо в безпеці“, – підкреслив Тшасковський. Він зауважив, що потенційно Україна може приєднатись до НАТО через 10-15 років.
Водночас Тшасковський виступив проти відправки польських військових в Україну.
Раніше повідомлялося, що консервативний кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький підкреслює, що Варшава має право у відносинах із Києвом відстоювати свої інтереси, зокрема говорити, що «Президент України погано ставиться до Польщі», ліберальний кандидат Рафал Тшасковський вважає, що Польща повинна підтримувати Україну, але «твердо розмовляти з українцями», зокрема у питаннях торгівлі.