Про це пише The Jerusalem Post із посиланням на джерела.

У проханні США було два основні пункти:

  • відкласти повномасштабну операцію в секторі Гази;
  • дати змогу вести переговори про угоду паралельно з військовими діями.

Хоча Ізраїль вже веде активні бойові дії в Газі, офіційні особи в Єрусалимі наголосили, що після початку повномасштабного наземного наступу Ізраїль не виведе війська із зайнятих територій — навіть у межах потенційної угоди. До того ж можливість припинення вогню в рамках будь-якої угоди значно ускладниться.

«Щойно почнеться наступ, ми діятимемо на повну силу і не зупинимося, доки не досягнемо всіх цілей», — заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант кілька днів тому.

Попри активну фазу бойових дій і заяви Ізраїлю, США закликали дати змогу продовжити нинішні переговори про потенційну угоду щодо заручників.

«Якщо зʼявиться можливість тимчасового припинення вогню для повернення заручників, ми до цього готові», — сказав премʼєр-міністр Біньямін Нетаньягу 21 травня.

Ізраїль відкликав свою делегацію з Катару минулого четверга після того, як ХАМАС наполіг на американських гарантіях припинення війни як умові будь-якої угоди.

Ізраїльські посадовці стверджують, що наразі єдина угода, яка лежить на столі, — це так званий план Віткоффа, що передбачає звільнення 10 заручників і 60-денне припинення вогню. Один ізраїльський чиновник кілька днів тому сказав, що «все зайшло в глухий кут».

Хоча ізраїльська делегація залишила Катар, адміністрація США продовжує непрямі переговори з ХАМАС через доктора Башару Бахбаху, який раніше очолював кампанію «Арабські американці за Трампа».

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що у разі атаки Ізраїлю на іранські ядерні об’єкти юридичну відповідальність нестимуть Сполучені Штати.