Як повідомили у Skyeton та Prevail Partners, проєкт передбачає розгортання серійного виробництва безпілотників Raybird на території Сполученого Королівства.
Виробничі потужності будуть використовуватися не тільки для забезпечення Сил оборони України, а й для задоволення потреб армії Великої Британії та інших країн НАТО.
Skyeton відома своїми розвідувальними системами ACS-3/Raybird. Це універсальна безпілотна авіаційна система з фіксованим крилом. Клас І НАТО, група 2 Міноборони США.
Prevail Partners зазначає, що Raybird перевершує конкурентів у своєму класі за витривалістю, дальністю, вартістю та оперативним охопленням.
Базову модель Raybird було розроблено ще у 2016 році, а вже у 2018 році авіакомплекс ACS-3/Raybird був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.
Raybird має більш ніж 350 000 годин бойових вильотів. Це літак-розвідник, який може перебувати в небі до 28 годин та долати відстань до 2500 км.
Він може обходити системи ППО та зони активної роботи РЕБ, щоб проводити якісну візуальну розвідку з висоти до 5,5 км та виконувати інші завдання.
У Skyeton заявляють, що Raybird отримує близько сорока ітерацій на рік, щоб вчасно вносити зміни на основі отриманого на полі бою досвіду.
В одну з останніх версій комплексу інтегровано лазерну систему наведення коригованих боєприпасів, що працює з точністю до метра. Це єдиний у своєму класі безпілотник, який має таку систему.
Нагадаємо, Канада надала Україні близько $1,7 мільярда (2,3 мільярда канадських доларів) в межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA). Ці кошти забезпечені доходами від заморожених російських активів.