Про це пише «Rzeczpospolita».

Суд ухвалив компромісне рішення: відхилив вимогу Orlen про зниження контрактної ціни, встановив підвищену ціну з 1 січня 2018 року і відхилив усі подальші претензії «Газпрому».

Трибунал не визначив конкретного способу розрахунків між сторонами та не присудив жодних конкретних сум. Врегулювання цих питань у першу чергу мають здійснити самі сторони спору, а в разі неузгодженості питання буде вирішено на наступних етапах арбітражного провадження.

За попередніми оцінками Orlen, компанія програла приблизно 290 мільйонів доларів США, але чинні санкції унеможливлюють здійснення будь-яких платежів за цим вироком. Водночас Orlen підкреслює, що задоволення первинних вимог «Газпрому» коштувало б їй набагато більше – близько 1,7 мільярда доларів США.

Ухвалений трибуналом частковий вирок охоплює лише один з етапів арбітражного провадження. На наступних фазах потрібно буде розв’язати питання щодо вимог сторін про зміну цінових умов ямальського контракту на основі заяв про перегляд, поданих у 2020-2021 роках, а також претензії сторін щодо одностороннього припинення постачання газу з боку «Газпрому» у 2022 році.

Окремо триває арбітражне провадження щодо претензій Orlen до «Газпрому» про сплату відсотків з переплати за природний газ, поставлений у межах ямальського контракту у 2014-2020 роках.

Нагадаємо, група «Нафтогаз» та польська компанія Orlen підписали угоду на додаткові 140 мільйонів кубометрів зрідженого природного газу (LNG) зі США, який буде поставлений в Україну.