На виставку картини та вироби надсилали з в’язниць усієї України, повідомляють у прес-службі галереї Патріаршого Собору Воскресіння Христового.

Серед картин – ікони та малюнки, що символізують волю.

Автори – особи, що вчинили кримінальні злочини та отримали чи очікують вироку. Це і «довічники», і жінки, і чоловіки, і неповнолітні. Також до виставки долучилися й працівники пенітенціарної служби.

Загалом до галереї прийшло понад 160 робіт.

У день відкриття, 4 грудня, відбудеться конкурс, переможці якого отримають грошову винагороду. Члени журі – понад 20 людей, серед яких не лише художники і мистецтвознавці, але й психологи, соціологи, правники, пенітенціарії, душпастирі.

На реалізацію виставки та на винагороду переможцям конкурсу організатор священник Констянтин Пантелей зібрав через Facebook понад 63 000 гривень.

«Внаслідок карантину в’язні опинилися у подвійній ізоляції. Вони також позбавлені візитів душпастирів і волонтерів. Тому мета виставки – посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також зростанню громадянської активності в охороні суспільного миру, подоланню напруженості, пов’язаної з тривалою ізоляцією», – розповідає священник Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ.

Організатори виставки «Покликані до свободи»: Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно з Благодійним Фондом «Карітас-Київ» у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою.

Нагадаємо, до 4 грудня Будинок природи проводить виставку фіалок у центрі Києва.

Фото: прес-служба галереї Патріаршого Собору Воскресіння Христового