Про це повідомляють на Facebook-сторінці Київводоканалу.

За даними Київводоканалу, найчастіше плутатина в рахунках за спожиту воду виникає через неправильну передачу показників споживачами або помилкову оплату послуг.

«Нарахування можуть бути некоректними, якщо ви, наприклад, оплачуєте менший обсяг водоспоживання, ніж зазначено в рахунку, або не передаєте показники гарячого водоспоживання за наявності бойлера», – зазначили в дописі.

Водночас у Київводоканалі пояснили, як можна вирішити ці проблеми, якщо вони все-таки сталися.

Оплата меншого обсягу водоспоживання, ніж зазначено в рахунку

«Розгляньмо ситуацію, коли споживач має на лічильнику показник 100 кубів холодної води, спожитих за місяць, але з певних причин показники він не передав. Наступного місяця від Київводоканалу приходить рахунок на 102 куб. м, тому що у разі непередачі показників ми виставляємо рахунок на середньостатистичний об’єм споживання цього конкретного домогосподарства, а він становить саме стільки. Споживач, не відкоригувавши показники лічильників жодним з каналів зв’язку з нами, вирішує просто сплатити так, як у нього на лічильнику – 100 м.куб. Але система в банку автоматично відкидає показники менші, за вказані в рахунку і вважає за правильні більші, тому що автоматично розібратись де сталась помилка система не може – для цього вам треба звернутися до нас. В результаті “не відомо звідки” починає накопичуватись борг», – пояснили в Київводоканалі.

Шляхи вирішення:

  • Отримавши рахунок з показниками, що не відповідають тим, що є на лічильнику – потрібно передати правильні показники через особистий кабінет на сайті Київводоканалу – система перерахує автоматично суму до сплати. (Або зверніться до кол-центру 202-02-02)
  • При різниці в 2-3 куби можна також сплатити зазначену в рахунку суму і обсяг води, бо вони перекриються водоспоживанням наступного місяця.

Непередача показників гарячого водоспоживання за наявності бойлера

«Якщо ви не користуєтеся гарячою водою з тих чи інших причин – не було потреби в гарячій воді, гаряча вода відсутня, у вас стоїть бойлер тощо – передавати показники все одно потрібно. Пам’ятайте, у Київводоканалі  немає відомостей про те, користуєтеся ви послугою централізованого гарячого водопостачання чи ні. Отже, єдиний спосіб уникнути нарахувань – вчасно передати показники, що не змінилися з минулого періоду, тобто «нулі». Нагадаємо, що Київводоканал НЕ НАДАЄ ПОСЛУГИ ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ, нам ви оплачуєте послугу лише за її відведення», – пояснили в Київводоканалі.

Шляхи вирішення

Якщо з якихось причин показники не передали або передали їх не вчасно, то нарахування будуть відбуватися автоматично на основі середніх показників попередніх періодів. Так працює система нарахувань.

Ситуацію можна виправити, скоригувавши показники лічильників як холодної, так і гарячої води. Це можна зробити онлайн на сайті Київводоканалу через кнопку «Надати показники», завантаживши фотографію лічильника з показниками, що підтверджують вашу позицію. Якщо перерахунок оформили онлайн чи в ЦКС, то наступного місяця платіжка прийде з урахуванням відкоригованих даних.

Нагадаємо, для проведення коректних нарахувань необхідно щомісячно знімати та передавати показання квартирних засобів обліку, навіть при наявності водонагрівача (бойлера) у квартирі. Це допоможе уникнути необхідності проводити додаткові коригування показань лічильників у майбутньому.

До слова. кияни можуть онлайн змінити кількість членів родини для коректних нарахувань за спожиту «комуналку».

Фото: unsplash