Один з найпопулярніших ліків препаратів, який вже багато місяців використовують при лікуванні коронавірусной інфекції – “Дексаметазон” – розкритикували інфекціоністи. Про це йшлось у програмі «Covid без брехні» на телеканалі «Київ».
Лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський пояснює: «Це найпотужніший імуносупресор, який вимикає імунітет. І вірус безконтрольно розмножується. Не можна чіпати імунну систему. Потім ви дасте противірусне цій людині, і в 90% випадків її стан погіршиться».
«Не рекомендують фахівці зловживати при ковіді й антибіотиками. Так, Національний інститут здоров’я і якості медичної допомоги Великобританії (NICE) в своїх рекомендаціях в розділі про позалікарняні пневмонії і ковід вказує: «Якщо клініка пневмонії типова для ковіду, то антибіотики не призначаємо, а спостерігаємо», – розповідає ведуча програми «Covid без брехні» Марина Задерко.
Про різні вакцини та їх ефективність розповів в програмі патофізіолог, генетик, завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця Академії наук України Віктор Досенко.
«Це, дійсно, прорив. Перші в світі РНК-вакцини, які довели свою ефективність. Ще в Великобританії розробляється ДНК-вакцина. А китайці пішли іншим шляхом – розробили вакцину зі знешкоджених вірусів разом із стимулятором імунної системи. Подивимося, яка з них виявиться більш ефективною. Це така гонка оздоровлення. Але, на мою думку, вони будуть відрізнятися по ефективності активації саме клітинного імунітету. Саме не антитіла, а специфічні клітини до певних антигенів вірусу, які можуть з’явитися на наших клітинах при інфікуванні реальним вірусом, – ось ці клітини, власне, і потрібно вивчати, досліджувати. Це вчені всього світу знають».
Також вчений сподівається, що через деякий час у нас в країні виробиться колективний імунітет до вірусу.
Нагадаємо, у лікарнях Києва понад 2 тисячі хворих на коронавірус. Ліжка заповнені на 48%.
Фото: Фейсбук