ТОП-10 порушень опублікували на Facebook-сторінці Київської митниці.

«До вашої уваги ТОП-10 найзухваліших порушень митного законодавства за минулий рік в зоні діяльності Київської митниці Держмитслужби, де порушниками були як підприємці, так і громадяни», – зазначили в дописі.

  1. Затримання 285 кг бурштину – найбільшої партії за всю історію Київської митниці Держмитслужби. Каміння відправлялося до Китаю як несупроводжуваний багаж.
  2. Виявлення злочинної схеми імпорту палива без сплати акцизного податку. Ймовірні втрати держбюджету у 2020 році через недостовірне декларування близько 6,5 мільйона літрів пального можуть становити понад 57 мільйонів гривень.
  3. Упередження спроби нелегального переміщення систем та запчастин до військової та цивільної техніки. До Індії – перетворювача системи керування вогнем та стабілізації наведення гармат у вертикальній площині до танків, до Судану – авіазапчастин майже на цілий літак «АН-2» («кукурузник»), з Афганістану в Україну – модулів керування ракетами та автопілотом військових вертольотів.
  4. Вилучення у 23-річної українки, яка поверталася авіарейсом з Йорданії через аеропорт «Бориспіль», майже 70 000 пігулок препаратів з прекурсором. Валіза пасажирки була ними набита вщент.
  5. Виявлення 113-ти телефонів iPhone та 71-го комплекту навушників Air Pods Pro на майже 1,8 млн гривень в забутому багажі, що належав двом громадянам, які поверталися з ОАЕ.
  6. Вилучення в міжнародних поштових відправленнях предметів археології наконечників списів, які належать до пшеворської та черняхівської археологічних культур, аланського меча, сокир доби Київської Русі, а також ікон XIX-XX століть роботи унікальної борисівської іконописної майстерні. Артефакти прямували до Великобританії, США, Німеччини та Австралії.
  7. Вилучення діамантів. Виявлення 50,5 грамів незадекларованих діамантів на 17 мільйонів гривень у кур’єрки, яка поверталася з ОАЕ; 39,2 г діамантів, прихованих у спідній білизні двох пасажирів, які поверталися з Туреччини; а також чорних діамантів вагою 90,32 карати в міжнародному експрес-відправленні з Індії.
  8. Вилучення у 18-річної студентки київського коледжу, яка прилетіла з Дубаї, валюти на понад 1,8 мільйона гривень. Дівчина переміщувала валюту без письмового декларування.
  9. Вилучення через «мухлювання» з інвойсами 9 тонн китайського вугра kabayaki unagi майже на 3 мільйони гривень та понад 11 тонн рибальського краму на 1,9 мільйона гривень.
  10. Виявленння ухилення від сплати належних митних платежів при імпорті в Україну 22 вантажних автомобілів MAN. Вантажівки ввозилися за документами, у яких рік виготовлення та введення в експлуатацію автомобілів був навмисно збільшений на рік-два від реального. Так ділки намагались омолодити вік транспортних засобів і перевести їх до категорії автомобілів віком до 5 років, де ставка акцизного податку в 40 разів нижча. Штраф за порушення – 15 мільйонів гривень.

Фото: Facebook