Про це детально розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда в Facebook.
За її словами, соцтаксі запланували ще у 2019 році. Проте на шляху втілення цього проекту виникло дві проблеми —відсутність нормативно-правової бази і стандартів надання послуги та відсутність спеціалізованих надавачів послуг.
В жовтні 2020 року в столиці запустили пілотний проект спільно з КО “Київспецмедтранс”.
Проект тривав із 1 жовтня по 31 грудня 2020 року. Участь у проекті взяли 140 дітей різних нозологій, які здійснили понад 600 поїздок.
Хонда зауважила, аби повернути пілотний проект знову в роботу наразі відбувається юстування нормативів, після чого оголосять торги.
«Як тільки всі ці моменти будуть вирішені – соціальне таксі повернеться на вулиці міста. Але вже в масштабах усієї столиці», – додала заступниця.
До слова, у тендерних торгах взяло участь лише одне підприємство – КП «Київмедспецтранс», яке виявилося єдиною компанією, готовою надати спеціально обладнані автомобілі. У проекті брали участь автомобілі двох типів: седани та переобладнані карети швидкої допомоги.
За час роботи пілотного проєкту вдалося налагодити логістику, відпрацювати маршрути, сформувати потребу. Також встановлено типи автомобілів, які якнайкраще підходять відповідно до нозологій.
Нагадаємо, єдиний в Україні колл-центр для онкопацієнтів припинив роботу через відсутність фінансування.
Фото: facebook