Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Києві, а також КМДА.

Зокрема, у відомстві відреагували на публікації у соцмережах про те, що начебто клінікам Києва не надали вакцину. А ті сироватки, що є в наявності – вже протерміновані.

Kyiv Media

Інформація про відсутність вакцини від сказу не відповідає дійсності. Вакцина є у достатній кількості, як у приватних, так і у державних клініках. Наприклад, якщо ви готові підвезти тварину не за місцем проживання, Відділ по боротьбі зі сказом тварин О’єднання ветеринарної медицини в Києві щоденно у робочі дні з 10 до 15 години вакцинує від сказу за адресою Волинська, 12“, – зазначили у Держпродспоживслужбі.

Щодо термінів придатності, то у відомстві оприлюднили фото, яке також спростовує чутки щодо вакцин. Крім того, термін придатності можна уточнювати безпосередньо у ветеринара перед вакцинацією тварини.

У КМДА додали, що у столичних закладах охорони здоров’я комунальної форми власності є антирабічний імуноглобулін «Ребінолін», вакцини «Індіраб» та «Верораб».

«Сказ – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке характеризується переважними важкими ураженнями центральної нервової системи, що загрожує летальними наслідками. Єдиний спосіб врятувати хворого – призначення йому екстреної антирабічної вакцинації, бо лікування захворювання після проявів його симптомів практично неможливе. Тому важливо, щоб медичні заклади Києва були забезпечені антирабічними імунобіологічними препаратами», – зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Найчастіше собаки є джерелом зараження людини сказом. Якщо своєчасно не надати медичну допомогу, то в 99% випадків наступає смерть. Приблизно 80% випадків сказу виникають у сільській місцевості. На жаль, вірус поки нереально знищити повністю, тому він і надалі циркулює серед диких тварин (лисиць, вовків, кажанів, скунсів та інших).

«Здавалося б, у великих містах ризик менший, проте на практиці – минулого тижня було зафіксовано випадок сказу тварини у Солом’янському районі столиці. Наразі там запроваджено карантинні обмеження та проводяться антирабічні заходи», – розповіла Валентина Гінзбург.

Медики підкреслюють, що причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

При укусі зараженою твариною рани, подряпини у людини потрібно:

  • негайно ретельно промити проточною водою з господарським милом з подальшою обробкою країв рани спиртом, настойкою або водним розчином йоду;
  • невідкладно, цього ж дня, звернутися до одного з травматологічних пунктів, що працюють цілодобово в кожному районі міста.

Антирабічна допомога в Києві дорослому населенню надається на базі травмпунктів наступних закладів охорони здоров’я:

  • Дорослим:

КДЦ Голосіївського р-ну (просп. Голосіївський, 59-А);
КДЦ Деснянського р-ну (вул. Драйзера, 19);
КДЦ Подільського р-ну (вул. Мостицька, 9);
КДЦ Шевченківського р-ну (вул. Б. Хмельницького, 37, та вул. Ризька, 1);
КМКЛ ШМД (вул. Братиславська, 3);
КМКЛ № 1 (Харківське шосе, 131);
КМКЛ № 4 (вул. Солом’янська, 17);
КМКЛ № 6 (просп. Любомира Гузара, 3);
КМКЛ № 7 (вул. Котельникова, 95).

  • Дітям:

КМДКЛ № 1 (вул. Богатирська, 30);
КМДКЛ № 2 (просп. А. Навої, 3);
КМКДЛ № 7 (вул. Професора Підвисоцького, 4-Б)

Нагадаємо, у Києві в суботу на Осокорках безкоштовно вакцинуватимуть чотирилапих від сказу.

Фото: скріншот