Про це повідомив сьогодні під час онлайн-брифінгу заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.
За його словами, наразі МОЗ спільно з партнерами працює над створенням окремого інформаційного порталу з питань вакцинації від COVID-19. Цей портал міститиме інформацію про проведення вакцинації від COVID-19.
Першу версію порталу запустять 8 лютого 2021 року, повноцінну версію з усім необхідним функціоналом та мобільною версією – до кінця лютого.
Вакцинуватимуть від COVID-19 в Україні також за допомогою відповідних інформаційно-телекомунікаційних систем та електронних інструментів.
За словами Кучера, механізм формування списків та записів на вакцинацію від COVID-19 передбачатиме два підходи.
«Перший – це формування списків через роботодавців, тобто, по прив’язці до місця роботи. Другий варіант – це відкриті записи на вакцинацію від COVID-19 для цільових груп, які не прив’язані до місця роботи», – прокоментував заступник.
Перший підхід до запису на вакцинацію буде застосовуватися до державних органів і великих компаній, чиї співробітники включені до календарного плану вакцинації. Другий підхід розробляється, наприклад, для людей похилого віку.
Відкрита запис проводитиметься не більше ніж за місяць до початку вакцинації відповідної категорії населення.
Записатися можна буде 3 способами:
- самостійно через інформаційний портал COVID-19 або через систему електронної охорони здоров’я;
- через всеукраїнський контакт-центр з протидії коронавіру;
- в установах охорони здоров’я.
Запис на отримання першої дози вакцини буде проводитися в 3 етапи.
Спочатку буде визначатися група, до якої належить охочий отримати щеплення. Потім визначається місце проведення процедури і після цього оформляється запис.
Кучер підкреслив, що запис на отримання другої дози вакцини буде проводити медпрацівник при введенні першої дози.
Нагадаємо, стало відомо, у скільки Києву обійдеться закупівля COVID-вакцин на 2021 рік.
Фото: unsplash