Про це повідомляє Департамент житлово-комунальної інфраструктури Києва.
Наразі вже 40% води, що постачається в домівки киян знезаражується за допомогою більш безпечних та екологічних реагентів.
Зокрема всі 14 з 14 артезіанських насосних водопровідних станцій переведені на використання гіпохлориту натрію – сучасного безпечного у використанні реагенту, який виробляється прямо на місці застосування зі звичайної кухонної солі, а на Дніпровській водопровідній станції впроваджено технологію знезараження діоксиду хлору.
Впродовж кількох останніх років на цій станції реалізовано кілька важливих проектів. Зокрема в рамках співпраці зі Світовим банком провели реконструкцію насосної станції першого підйому, де застаріле обладнання замінили на сучасне та енергоефективне, що дозволило знизити споживання енергоресурсів приблизно на 25%.
За кошти інвестиційної програми Київводоканалу реконструйовано резервуар чистої води, де зберігають п’ять тисяч кубометрів очищеної води для подачі у водопровідну мережу.
І головне – збудували один з найбільших у Європі цех з виробництва діоксиду хлору, який тепер використовують для знезараження води замість газ-хлору.
Основні переваги знезараження води діоксином хлору:
- екологічна безпека;
- краща знезаражувальна дія для річкової води;
- покращений смак води, відсутність запаху хлору;
- зменшення витрат на логістику і залежність від поставок рідкого хлору.
На черзі модернізація Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води киянам і за оптимістичними оцінками менш, ніж за три роки Київ повністю відмовиться від використання хлору та перейде на сучасні реагенти для знезараження питної води.
Нагадаємо, у Києві на Дніпровській водопровідній станції збудували новий цех знезараження води.
Фото: unsplash