Про це на своїх брифінгах 26 лютого розповіли головний санітарний лікар Віктор Ляшко та мер Києва Віталій Кличко.
«Першими вакцинують лікарів мобільних бригад з імунізації та медиків Олександрівської лікарні. В цьому медзакладі минулого року надали допомогу майже 7 тисячам пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19. У день старту кампанії вакцину отримали 90 медпрацівників. Сьогодні триває робота з імунізації столичних медиків», – повідомив Кличко.
Він нагадав, що місто підготувало 15 мобільних бригад з імунізації. Медики мобільних бригад пройшли відповідне навчання.
«Також підготовлені 120 тимчасових пунктів вакцинації від COVID-19 в закладах охорони здоров’я та інтернатах. Та 120 додаткових стаціонарних пунктів вакцинації на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста. Це зроблено для того, щоб не завантажувати кабінети щеплення, які роблять планову вакцинацію від інших хвороб», – зазначив Віталій Кличко.
Загалом в Україні першу дозу препарату проти коронавірусу отримали 1 338 людей. Семеро з них поскаржилися на самопочуття: одна з Чернігівської та шість із Черкаської області.
За словами Віктора Ляшка, виробник вакцини попереджає про можливі побічні ефекти, тому закликає не панікувати та не перебільшувати.
«Станом на 25 лютого надійшли перші повідомлення про несприятливі події після імунізації. Таких повідомлень є сім, вони всі несерйозні. Тож не потрібно розганяти жодної інформаційної паніки. Тому що це передбачено інструкцією виробника. Ми всі несприятливі випадки відслідковуємо і звертаємо на це увагу», – заявив Ляшко.
Зокрема на сайті МОЗ про вакцинацію вказано, що може бути біль на місці щеплення, набряк, а також може виникнути озноб, гарячка, головний біль та втомлюваність.
Нагадаємо, нещодавно лікарі розповіли, як почуваються перші вакциновані у Київській області після ін’єкцій.