Про це повідомили на Facebook-сторінці КО «Київзеленбуд».
«Про справжній прихід весни першими сповіщають квіти, що розпускаються, ледь сходить сніг. Щоправда наступні покоління українців можуть їх вже не побачити. Щороку в нашій країні знищують майже 25 мільйонів дикорослих квітів, і 90% з них – це червонокнижні підсніжники», – зазначили в дописі.
КО «Київзеленбуд» щорічно на початку весни розпочинає кампанію зі збереження та охорони ранньоквітучих, ендемічних, реліктових, лікарських і таких, що занесені до Червоної книги України, рослин.
Відтак, підприємства, що входять до об’єднання, створюють мобільні групи, які патрулюватимуть балансові території з метою недопущення фактів знищення цінних рослин. За необхідності до рейдів залучатимуть і представників ДЕІ Столичного округу та ГУ Національної поліції України у м. Києві.
«Думка, що можна зірвати квітку, лишивши коріння в землі і наступного року знову виростуть квіти – не більше ніж самозаспокоєння. Один зірваний підсніжник – це мінус 45 паростків наступного року, адже квітка вже не зможе дати насіння. Такими темпами вже за якихось 5 років в Україні зникне більшість первоцвітів», – пояснили в Київзеленбуді.
До слова, відповідальність за зірвані весняні квіти несуть і продавці, і покупці. Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу передбачено штраф від 510 до 1700 гривень;
- за незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією.
Водночас за кожну окрему рослину також визначено компенсацію. Наприклад, за одну гілочку черемші (цибулі ведмежої) – 62 гривні, за одну квітку шафрану (крокуса) чи підсніжника залежно від виду – від 49 до 62 гривень, сон-трави залежно від виду – від 37 до 62 гривень.
Фото: Facebook