Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Із 1 жовтня до 31 грудня 2020 року в столиці тестували соціальне таксі. Участь у проекті взяли 140 дітей різних нозологій, які здійснили понад 600 поїздок. Ці результати свідчать про те, що соцтаксі для киян є вкрай необхідним.

Руслан Світлий, директор Департаменту соціальної політики КМДА, розповів, що соціальне таксі в столиці знову запрацює в столиці вже у квітні цього року.

«Загальна філососфія соцтаксі – забезпечення повноцінною логістикою людей із інвалідністю. Цьогоріч ми розраховуємо на обслуговування певної кількості дітей із інвалідністю, які зможуть користуватися цією послугою й на постійній основі. Фактично, у Києві дітей із інвалідністю більше 12 тисяч. У цьому році ми зможемо покрити лише тритину цього об’єму. Тому я розглядаю це як продовження нашого пліотного проекту. Батьки чи опікуни дитини з інвалідністю зможуть звернутися до районного Управління соцзахисту, надати певний перелік документів. Потім дитину внесуть у базу й вона зможе користуватися спеціалізованим транспортом», – розповів Руслан Світлий.

Важливо, що соцтаксі поки працюватиме з певними обмеженнями: їздитиме за заздалегідь вказаними маршрутами й обмежену кількість поїздок.

Також директор Департаменту соцполітики наголосив, що вимоги до авіток та таксистів будуть досить жорсткі.

«По-перше, автомобілі мають бути певного класу й спеціально облаштовані. Водії обов’язково мають пройти курс навчання, щоб уміти поводитися із людиною з інвалідністю. Також планується брендування автівок соцтаксі, щоб їх впізнавали інші учасники дорожнього руху», – зазначив Руслан Світлий.

Наразі невідомо, скільки точно автомобілів соцтаксі їздитиме Києвом. Попередньо, планують запустити близько 20-40 машин.

Фото: КМДА