Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

 

Декілька років команда теперішніх урбаністів збирала підписи та намагалася досягти будівництва дороги на своїй вулиці й проведення якісного освітлення в рідному районі. Кияни хотіли зробити столицю кращою, тому ніколи не переймалися, під чиїм іменем вийде проект.

«Ми відверто визнаємо, що Україна, чи Київ зокрема, у чомусь поступається, відстає від деяких інших міст та країн. Ми хочемо покращень», – розповів Владислав Самойленко, переможець Громадського бюджету.

Водночас Владислав Самойленко порекомендував людям ставити суспільне вище персонального.

«Хто буде автором якоїсь ідеї, якщо вона переможе, не так вже й важливо», – наголосив переможець ГБ.

Команді урбаністів вдалося втілити свої проекти далеко не з першої спроби. Однак наразі за їхнім задумом у столиці є острівці безпеки, наземні переходи в центрі міста, відмежовані смуги громадського транспорту, а також велопарковки біля станцій метро, що захищені від сонячного світла й опадів. І це не весь список проектів. Попри те, що перемогти не завжди вдавалося, ідеї в команди не закінчувалися.

«Проект із делініаторами, наприклад, не переміг. Але він зацікавив міських транспортних чиновників, які зв’язались із нами, попросили додаткову інформацію. Відтак, на вулиці Шота Руставелі зокрема встановили один із типів делініаторів», – розповів Владислав Самойленко.

Тож, перемога в Громадському бюджеті – інколи не головне.

«Пізніше ми переключилися на інші ідеї. Зокрема – облаштування наземний пішохідних переходів. Один із них – на вул. Пушкінській. А цьогоріч має бути реалізований один із наших виграних проектів – перехід на станції метро “Арсенальна”. Над цим ми зараз і працюємо», – зазначив член команди урбаністів.

Комфортну столицю здатні створити лише самі кияни. Тож, будь-які прогресивні зміни відбуваються завдяки наполегливості громадськості.

Владсилав Самойленко наголосив, що для перемоги в ГБ необхідно об’єднувати людей навколо себе та бути активними

«Треба вижити в той період, коли йде активне голосування. Це справді важко – голосувати. Але від реалізації та від успіху ви отримаєте заряд позитиву, енергії та впевненості. Коли ви бачите результат, він вас надихає. Та й не лише вас, а й інших», – наголосив переможець Громадського бюджету.

Тож, будь-яка ідея завжди знайде відгук у суспільстві. Те, що саме вам здається бажаним, для когось – просто життєва необхідність. Відтак, якщо щиро бажаєте змін на краще в рідному місті – вам неодмінно все вдасться. Якщо не зараз, то точно зовсім скоро.

Нагадаємо, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітняПодати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.

Фото: скріншот