Компанія-орендар земельної ділянки на вулиці Петлюри, 29 у Києві, на якій 10 квітня було знесено історичний «Будинок Уткіна», заявляє про те, що їй нічого не було відомо про історичну цінність будівлі. Про це повідомила прес-служба ТОВ «Приват» у коментарі для Ліга.Biz.
«Фахівцями встановлено, що вона (будівля, – ред.) знаходиться в аварійному стані і підлягає частковому демонтажу (до фундаменту). Будинок не був внесений до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Назва «Будинок Уткіна» не має під собою документальних підстав», — заявили в компанії.
Також представники «Привата» додали, що демонтаж будівлі провели «відповідно до закону і з наявністю дозволів». Проект реконструкції нібито отримав позитивний висновок експертизи, а Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) задокументувала початок виконання робіт на об’єкті.
У компанії кажуть, що опечатування ділянки не проводилося. Зараз власник ділянки готує документи на отримання дозволу безпосередньо на будівництво 26-поверхового готелю Apart Hotel Times.
Зауважимо: ділянка на Петлюри, 29, ще у 2003 році була передана ТОВ «Приват» в оренду на 25 років (до 2028 року) для експлуатації адміністративної будівлі. У серпні 2020 року Київрада намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» вже почав зносити споруди на цій ділянці і планує будівництво багатоповерхового житлового комплексу, що суперечить Генплану.
Нагадаємо, в КМДА заявили, що будь-які роботи на місці знесеного «Будинку Уткіна» мав погоджувати Мінкульт.Міністр культури Ткаченко натомість запевняє, що його відомство жодних дозволів на роботи не видавало.
Фото: Українська правда