Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Від початку року зі столичних дворів комунальники прибрали близько 3 тисяч покришок, адже старі шини несуть загрозу навколишньому середовищу та здоров’ю людини.
Журналіст телеканалу «Київ» дізнався, куди відправляються автошини після демонтажу.
«Насправді і сама покришка, і та фарба, якою вона пофарбована – джерело досить таки великої токсичності. Особливо влітку, коли під гарячим сонцем все це нагрівається», – пояснив Ярослав Лагута, голова Дарницької РДА.
Саме через цю загрозу міська влада вирішила взятися за небезпечний непотріб.
«Цьогоріч за ініціативи міського голови, Віталія Кличка, у межах місячника, який проходить по всій столиці, ми в Дарницькому районі особливу увагу звернули на ліквідацію цих елементів (шин – ред.) у подвір’ях киян», – додав Ярослав Лагута.
«Коли стало тепліше та розмерзлася земля, ми розпочали роботи з прибирання покришок, які знаходилися на території Дарницького району – незалежно від того, чи це прибудинкова територія, чи просто безбалансова територія. Роботи зі збору автошин проводиться по всьому району», – наголосив Олександр Тертишний, начальник Благоустрою Дарницького району.
Усі зібрані покришки з Дарницького району відправляють на спеціалізовану місцевість для тимчасового сховища. Локація, переконують чиновники, відповідає усім санітарно-епідеміологічним нормам.
«Місце, на якому ми зараз із вами знаходимся, – це тимчасове сховище. Точніше навіть не сховище, а такий собі первалочний пункт, куди звозяться невеликі обсяги, які демонтуються безпосередньо з дворів», – розповів голова Дарницької РДА.
«Перед тим як, складувати та шукати місце для того, щоб складувати ці покришки, а також для подальшої їхньої утилізації, ми спеціально шукали й розробляли місце, де шини можуть зберігатися від моменту збору й до моменту утилізації під охороною. Адже це такий продукт, який можуть підпалити та взагалі зробити зними все, що завгодно. Ми знайшли такий майданчик, який розташований далеко від жилих забудов», – зазначив начальник Благоустрою Дарницького району.
Відтепер там, де були шини, створять екологічно чистий декор. У планах комунальників – облаштувати так кожне київське подвір’я.
«Там, де покришки слугували огорожою для молодих саджанців, ми їх не просто знімаємо, а на їхнє місце встновлюємо спеціальні дерв’яні, абсолютно екологічні підпорочки для цих молоденьких рослин», – наголосив Ярослав Лагута.
Двічі на тиждень вщент забиті шинами вантажівки відправляються у Київську область. Там, після очистки, на спеціалізованому заводі гуму переплавляють у нові вироби. Цим займаються приватні компанії. Із ними підписали меморандум про співпрацю.
Нагадаємо, нещодавно на Троєщині помітили звалище шин, які комунальники прибрали з дворів. Як вдалося з’ясувати, підпал покришок, унаслідок якого виникла пожежа на вул. Закревського, здійснили невідомі особи.
Фото: фейсбук