Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У центрі столиці, на Бессарабській площі, демонтували старі паркувальні автомати й встановили нові – з сенсорним екраном, спеціальними камерами та окремими паркувальними стовпчиками.

Ці паркомати за допомогою камер мають фіксувати номери автівок, які стають на парко-місце, й контролювати сплату.

Наразі система працює в межах експерименту.

Знімальна група телеканалу «Київ» побувала біля нових паркоматів та поспілкувалася з киянами, які вже встигли ними скористатися.

Чоловік, який припаркував своє авто на 30 хвилин, розповів, що паркоматом скористався інтуїтивно – вставив картку для оплати, заплатив 120 гривень, але так і не зрозумів, як цей механізм працює. Водночас киянин обурився, що ніде поряд немає інструкцій до паркоматів, та й на сенсорному екрані вказівки теж не транслюють. Окрім цього, чоловік вважає, що 120 гривень за 30 хвилин парковки – забагато.

До слова, телеканал «Київ» звернувся за роз’ясненнями щодо роботи нових паркоматів до відповідного Департаменту та Інспекції з паркування. Наразі відповіді ще не отримали. Як тільки журналісти отримають роз’яснення – вони відразу будуть опубліковані.

ДОПОВНЕНО.

У КМДА розповіли, що експеримент триватиме 60 днів. Проект реалізується спільно з компанією «Municipality Parking System».

Для його реалізації вже встановлені всі необхідні технічні пристрої – 8 пристроїв для фотофіксації фактів порушення правил зупинки, стоянки та паркування, 6 платіжних терміналів – в кожному по 3 камери, та 12 сенсорних датчиків, які вмонтовані в місця для паркування. Встановлені камери охоплюють весь паркувальний майданчик.
Важливо, що всі факти порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів фіксуватимуться в автоматичному режимі, без додаткового залучення інспекторів з паркування. Камери та сенсорні пристрої фіксуватимуть момент зупинки транспортного засобу і час його знаходження на паркувальному майданчику, номерні знаки автомобілю та чи не відбувається порушення правил дорожного руху.
У разі успішної реалізації пілотного проєкту розглядатиметься можливість для поступового впровадження цієї системи на інших парувальних майданчиках міста. Повідомляється, що на стадії пілотного проєкту плата за паркування транспортного засобу не стягується.

Фото: скріншот