Про це повідомив гендиректор “Київзеленбуду” Олексій Король у програмі “КиївNewsRoom” на телеканалі “Київ”.
“Чинна редакція правил утрамання зелених насаджень від 2006 року вже морально і юридично настільки застраліла, що у нас виникають проблеми з тим, що комунальні організації та інші організації повинні доглядати за кроною дерев згідно цих правил, але ці правила зовсім не відповідають сучасним тенденціям“, – каже головний зеленбудівець столиці.
За його словами, нові правила догляду за рослинами будуть пропонувати до розгляду Київській міськраді. Коли рішення буде прийнято – нові правила мають стати обов’язковими до виконання.
Олексій Король сподівається, що зміна правил догляду за деревами у Києві спричинить загальноукраїнську тенденцію перегляду старих інструкцій.
Оновлені правила для догляду за столичним деревами та кущами міститимуть як саму інструкцію, обов’язкову до виконання, так і нормативну частину, аби ці правила мали юридичну силу.
“Це щоб мати змогу контролювати і притягувати до відповідальності тих, хто буде цю інструкцію порушувати“, – зазначив гендиректор “Київзеленбуду”.
Що зміниться у правилах догляду за деревами у Києві?
Зокрема, старі правила містили положення про глибоке кронування. Це так звана “омолоджувальна обрізка”, коли дозволялося видаляти більше 50% крони дерев.
“Для нас тепер є очевидним той факт, що подібні омолоджувальні часто приводять до знищення зелених насаджень. Крім цього, з’явилося дуже багато нових видів дерев, про які не йшлося у цих старих правилах. Тому це дозволяло досить вільно тлумачити проложення про те, який саме догляд потрібен був для цих дерев. Часто-густо це призводит до того, що з дерева залишається 3-4-метровий пеньок, з якого повинно щось відрости“, – каже Олексій Король.
Він додав, що така обрізка спотворює вигляд дворів та київських вулиць. Тож нові правила містять детальну інструкцію про кожен з видів дерев та пояснення, що саме потрібно з ними робити.
“Дуже важливо – там будуть прописані особливості виконання таких робіт в історичній частині міста, аби образ наших вулиць жодним чином не був спаплюжений некомпетентністю людей“, – підкреслив гендиректор зеленбуду.
Він передбачає, що перехід на нові правила буде досить складним процесом.
“Білити ствобури дерев і бетонні стовпи ніякого сенсу взагалі ніколи не було. Крім трьох країн пострадянського простору фактично ніхто цим не займався. І три роки тому здавалося, що ми це не зможемо викорінити. Але ми це викорінили за два роки“, – зазначає він.
Що стосуєнося термінів перезоду на нові правила догляду за деревами, то у “Київзеленбуді” ілюзій не мають. Зазначають, що можливо доведеться витратити додаткові гроші на проведеннчя тренінгів та навчань.
“Але це є норма життя, тому що вся Європа, весь світ дуже дбайливо ставиться до одного дерева, тому що вони знають – одне дерево може забезпечувати киснем сім’ю з чотирьох людей протягом року“, – резюмував Олесій Король.
Нещодавно кияни почали збір грошей на порятунок лип на Подолі. Йдеться про дві липи на вулиці Братській, котрі перебувають у критичному стані.
Фото: unsplash