Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Нещодавно на станції метро «Деміївська» Ілгам Гасанов, мешканець столиці, понад півгодини переконував чергових працівників, що заходити із самокатом до метрополітену – можна. Контролер нібито звинуватив чоловіка у порушенні правил проходу. У результаті пасажира таки впустили у вагон, однак довелося втратити чимало часу.
«Я активний велосипедист вже дуже давно, а місяців 2 тому почав користуватися самокатом, адже він мобільніший і з ним можна до громадського транспорту. Протягом цього часу жодних проблем із перевезенням самокату в метро та маршрутках не було. Однак минулого тижня це сталося. Я знаю правила щодо того, що мій багаж не має забруднювати пасажирів і бути більшим за певний метраж – до 2 метрів габаритів. Я склав самокат так, щоб він не порушував цих правил. Почав проходити турнікет, але мене зупинила контролерка, яка відмінила мою поїзду – мовляв, я порушую правила перевезення», – розповів Ілгам.
Тоді чоловік справді засумнівався – раптом він таки порушує якісь заборони. Відтак, Ілгам підійшов до інформаційного стенду в метрополітені, ознайомився з усіма правилами й зрозумів, що перевезення самокату в складеному вигляді не заборонене.
Після цього водій двоколісного зателефонував на «гарячу лінію» метрополітену. Там чоловікові повідомили, що перевозити самокат можна, а заборонено лише користуватися ним на станціях метро.
«Я поставив тоді на гучномовець, попросив усе це повторити тій контролерці. Після цього працівниця метро почала говорити, що “гаряча лінія” їх нібито “підставляє”, а мені потрібно звертатися до керівництва. Тоді контролерка таки викликала головного працівника станції і вони разом мені доводили, що я неправий. Та я все ж наголошував на протилежному», – зазначив Ілгам.
У ході суперечок працівники метрополітену викликали поліціянтів. Однак правоохоронці вислухали обидві сторони конфлікту й встановили, що в метрополітені немає підстав не пропускати пасажира зі складеним самокатом.
Після цього Ілгам опублікував на своїй Facebook-сторінці допис, у якому розповів свою історію та позначив Наталку Макогон, заступницю керівника КП «Київський метрополітен». Пані Макогон відреагувала на цю ситуацію й запевнила, що скоро в столиці розроблять додаткові правила, які стосуватимуться перевезень самокатів.
«Раджу всім пасажирам уважно читати правила й не дозволяти іншим позбавляти себе цих правил і свобод, які є регламентованими. Усе, що не заборонене – є дозволеним», – наголосив Ілгам.
Олексій Кушка, директор із розвитку компанії з прокату самокатів, у програмі «Київ. NewsRoom» розповів, що наразі електросамокат не є визначеним правилами дорожнього руху як окремий вид транспорту. Водночас пан Олексій наголосив, що їхні прокатні самокати не складаються, відтак не задовільняють деякі правила метрополітену.
«Мої поради щодо руху пішоходними переходами – із самокату потрібно злізти й перейти дорогу з ним у руках», – зазначив Олексій Кушка.
Фото: unsplash