Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Часто люди залишають дітей чи домашніх улюбленців у машині в спекотну погоду й не замислюються про наслідки. Телеканал «Київ» провів власний експеримент, щоб дізнатися, як швидко нагрівається салон автівки влітку.

Журналіст телеканалу сів у машину, яка 10 хвилин простояла на сонці. У той момент у салоні зафіксували +34°С. За декілька секунд термометр показав +35°С.

Надзвичайно швидко нагрівалася пластикова панель автомобіля, від якої підіймалася температура в салоні.

Протягом наступних 10 хвилин журналістові стало дуже спекотно – пересохло в роті, піднявся тиск і почала боліти голова.

Коли термометр показав +41°С, чоловік все ж вийшов із автівки й обстежив свій стан.

Перед експериметном пульс журналіста був 82 удари за хвилину. Після – 115 ударів. Водночас тиск зі 141/85 піднявся до 156/90. Рівень кисню в крові знизився з 99 до 98. Це все – за 10 хвилин перебування в жаркому авто.

«Відчуваю, як пульсує голова, як б’ється серце. Таке враження, ніби зараз трапиться тепловий удар», – зазначив журналіст.

До слова, при тепловому ударі головне – запобігти набряку головного мозку, який може виникнути внаслідок перегріву голови.

«На голову потрібно прикладати холодні рушники або гіпотермічні пакети, пляшки з холодною водою тощо. Усе, що буде під рукою. Прикладати потрібно на голову, шию, до скроні та потилиці», – пояснив Ярослав Вус, голова Всеукраїнської спілки парамедиків.

За словами пана Ярослава, чим менша дитина – тим швидше розвивається набряк головного мозку. Відтак, чим менша дитина, тим менше часу на її порятунок.

Фото: скріншот