Своєю історією про те, які незручності виникають через електронний браслет, Юлія Кузьменко поділилась наа своїй Facebook-сторінці.

Вона розповіла, що вчора вирішила взути босоніжки на підборах, через що нога у браслеті почала сильно набрякати. А ще Юлія пережила в цей день півгодини судом.

Так, я можу попросити послабити браслет, але він буде бити по кістці. Це боляче”, – зазначила Кузьменко.

Так само вона може попросити вдягти браслет на іншу ногу – однак це означатиме кілька місяців звикання, поки шкіра під ним згрубіє. Це так само боляче.

Усе це можливо. Але є питання: чому я повинна це витримувати, через що? Через те, що замість пошуку справжніх вбивць Шеремета Аваков (глава МВС, – ред.) підсунув безвинних людей, бо в нього там крісло і все таке? Через те, що Аваков владі через нас показує, хто в хаті господар?“, – обурюється Юлія Кузьменко.

Вона нагадала, що ставши фігуранткою справи Павла Шеремета, вона пережила 8 місяців тюрми та 10 місяців цілодобового домашнього арешту з носінням браслету. Через нього Юлія кожну ніч разів по 5 прокидається, якщо якось неправильно повернула ногу.

18 місяців свавілля і беззаконня, психологічних і фізичних тортур… Жаль, неможливо одним фото показати, ЩО саме для нас ці 18 місяців“, – резюмувала Кузьменко.

Журналіст Павло Шеремет, один із керівників видання  “Українська правда”,  загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року – йому підклали вибухівку під автомобіль. 12 грудня голова МВС Арсен Аваков скликав- прес-конференцію, на яку також запросив президента Володимира Зеленського, де повідомив про встановлення щонайменше п’яти підозрюваних у справі Шеремета: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, лікарка й волонтерка Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко, а також подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, Антоненко допомагав їй, а Дугарь фотографувала на мобільний камери відеоспостереження поблизу місця вбивства Шеремета.

Нагадаємо, восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка “Бучу”, – 24 вересня на Волині, дружину “Пуму” – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах в Івано-Франківській області на бізнесмена. Подружжя також фігурує у справі вбивства Шеремета. Владислав Грищенко згодом заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

У травні 2017 року “Слідство.Інфо” оприлюднило фільм “Вбивство Павла”, зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження. При цьому самі фігуранти заявили, що не були знайомі одне з одним та навіть не знали Павла Шеремета. Крім того, активісти співставили докази, перезентовані слідством, із реальними фактами щодо зросту фігурантів, присутності чи відсутності татуювань та зробили висновки, що на відезаписах із начебто фігурантами вбиства журналіста показані інші люди.

Під час останньої пресконференції президент Володимир Зеленський розповів, що переписується з Дугарь, а потім показав переписку одному з журналістів. Президент сказав, що переписка з Дугарь не є випадковою: “Якби я вірив, що ця дівчина має відношення до вбивства, я б не переписувався“. Зазначив також, що винуватці хибного слідства щодо справи Шеремета, якщо ця хибність буде доведена, понесуть відповідальність. Зокрема, і міністр внутршніх справ Арсен Аваков.

Фото: Фейсбук