Про це повідомляється на сайті Київради.
Зокрема, відповідний статус отримали ділянки:
- «Конча-Заспа» території острова Жуків у Голосіївському районі орієнтовною площею 579,9 га;
- «Троєщинські луки» площею 381 га, що на території Деснянського району;
- «Багринова гора» на території Голосіївського району площею 16,8 га.
Раніше на своїй сторінці в Facebook депутат Київради Костянтин Яловий написав, що на сесії Київради було ухвалене рішення щодо створення 4 ландшафтних заказників місцевого значення:
«Долина річки Коноплянка». Розмір території – 1,4 гектара, знаходиться у Подільському районі. На цій місцевості – велике різноманіття тварин і рослин, зокрема і таких, що охороняються. Тут росте дуб, якому майже 500 років, водяться червонокнижні жук-олень та махаон, а ще тут протікає струмок Коноплянка, який вважається притокою майже зниклої річки Почайни;
«Деснянські луки» – частина природної території лівобережної заплави Дніпра. Розмір заповідника – 322 гектари у Деснянському районі. Ця територія входить до Дніпровського екологічного коридору, який має важливе значення для міграції птахів. Та і на самій території заповідника водяться рідкісні птахи – різні види сов, боривітер звичайний, шуліка чорний, які захищаються Бернською конвенцією.
490 гектарів території Києва стануть заказниками!Сьогодні на сесії Київради було ухвалене створення 4 ландшафтних…
Опубліковано Костянтином Яловим Вівторок, 28 липня 2020 р.
«Урочище Церковщина» – 130 гектари лісових схилів у Голосіївському районі вище монастиря Різдва Богородиці. Тут збереглись вікові дуби, а також комахи, занесені до Червоної книги: метелик поліксена, вусач мускусний та інші. На території заказника також мешкають видри, які охороняються на території всієї Європи.
«Совська балка» – 37,23 гектара у Солом’янському районі. Цей природний комплекс важливо зберегти без змін, бо на території склались умови для проживання тварин та зростання рослин, які оберігаються Бернською конвенцією та занесені до Червоної книги.